10.04.2019 15:33

Triss na wideo z planu "Wiedźmina" w Polsce. Zobaczcie zdjęcia i filmiki

Ledwo co zdążyły ruszyć zdjęcia w Polsce, a fani już zrobili nagrania z planu "Wiedźmina" w Polsce - widzimy na nich Triss Merigold (w tej roli Anna Schaffer) oraz Tissaię de Vries (grana przez MyAnnę Burning).

Wiedźmin 3
foto: kadr z gry "Wiedźmin 3"

Zaledwie wczoraj (9 kwietnia) informowaliśmy was o tym, że w Polsce ruszą zdjęcia do serialu "Wiedźmin" przygotowywanego przez Netfliksa. Dowiedzieliśmy się, że twórcy stworzyli plan na zamku w Ogrodzieńcu, a ekipa dotarła już do Krakowa. Już następnego dnia na Reddicie i Imgurze pojawiły się nagrania i zdjęcia z planu "Wiedźmina", które zostały udostępnione przez fanów produkcji. Na materiałach możemy zobaczyć Triss (Anna Schaffer) oraz Tissaię (MyAnna Burning).

Wiedźmin - zdjęcia i wideo z planu w Polsce

Zdjęć i wideo jest naprawdę dużo - użytkownik Eryk0201 udostępnił łącznie 67 plików. Na krótkich filmikach widzimy Triss przechadzającą się z Tissaią po zamku w Ogrodzieńcu. Wokół kobiet unosi się dym, jednak nie wygląda na to, by miały z kimś walczyć. Trudno określić, co będzie przedstawiała ta scena. Na szczęście zdecydowanie łatwiej możemy zinterpretować inne zdjęcia - twórcy dobrze się bawią w Polsce, ponieważ większość członków ekipy jest uśmiechnięta. Zresztą zobaczcie sami w galerii na Imgurze:

triss12

Informację na temat kręcenia serialu w Polsce zdążyła również potwierdzić szefowa produkcji, Lauren S. Hissrich, która na swoim Instagramie podzieliła się zdjęciem z Ogrodzieńca:

Obecność w Ogrodzieńcu Triss i Tissai może oznaczać, że zamek na Śląsku jednak nie będzie twierdzą Kaer Morhen, czyli wiedźmińskim siedliszczem, a raczej Aretuzą, szkołą dla czarodziejek. Jednak dopóki informacje nie zostaną potwierdzone przez twórców, to nie możemy być pewni niczego. 

Wiedźmin
Wiedźmin
Przeczytaj także Wiedźmin trafił do Asystenta Google. Znamy sekretną komendę, po której deklamuje fraszkę o Lambercie

Wiedźmin - data premiery

O serialu wciąż nie wiemy zbyt dużo - owszem, poznaliśmy obsadę, ale wciąż nie mieliśmy okazji zobaczyć nawet krótkiego fragmentu serialu, czy chociaż oficjalnego zdjęcia promującego program (oprócz Cavilla przebranego za Geralta, ale to nie był stricte kadr z serialu). Premiera "Wiedźmina" planowana jest na 2019 rok. A tak prezentują się zakulisowe nagrania na Reddicie:

Anna Shaffer as Triss spotted in Ogrodzieniec castle - more footage soon from r/netflixwitcher
Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix