„Twin Peaks” w materiale zza kulis

Robert Skowronski
19.10.2016 09:27
„Twin Peaks” w materiale zza kulis Fot. kadr z wideo

To wciąż nie jest trailer serialu ukazujący nowe sceny, ale każda nowina związana z „Twin Peaks” cieszy. Tym razem możemy zajrzeć za kulisy produkcji oraz posłuchać wypowiedzi aktorów.

Zdjęcia do odcinkowego dzieła Davida Lyncha już się zakończyły. David Nevins, dyrektor zarządzający stacji Showtime, obiecał, że „Twin Peaks” powinno zadebiutować w pierwszej połowie 2017 roku. Czy tak się stanie i z ilu epizodów będzie się składać serial? Nie wiemy. Krążą różne pogłoski na ten temat. Niewykluczone, że długość trwania poszczególnych odcinków przekroczy godzinę - są to jednak tylko spekulacje.

Przed nami wiele niewiadomych, ale nie ujmują one w żaden sposób ekscytacji jaka towarzyszy projektowi. Mogliśmy już zobaczyć zapowiedź „Twin Peaks”, która również nie dawała żadnych odpowiedzi co do fabuły, a raczej stawiała jeszcze więcej pytań. Nowy materiał nie zmienia tego stanu rzeczy, ale i tak stanowi intrygującą rzecz.

Kilka kadrów z planu poprzeplatanych jest wypowiedziami aktorów. Na ekranie pojawili się Kyle MacLachlan, Miguel Ferrer, Kimmy Robertson, Harry Goaz, Dana Ashbrook i James Marshall. Zjawiły się tez osoby, które dołączyły do obsady dopiero teraz, a są to Jim Belushi, Amy Shiels, Robert Knepper i Chrysta Bell. Czego możemy się spodziewać po nowym „Twin Peaks” według Kyle'a MacLachlana?

Ponownemu odwiedzeniu tych miejsc towarzyszyła pewna świeżość i światłość. Od początku wiedzieliśmy, że będzie to coś wyjątkowego, nie wiedzieliśmy tylko, jak do tego dojdzie. Nie ma słów, które będą w stanie to opisać, ale jest to wspaniała rzecz.

Miguel Ferrer także opowiedział o serialu Davida Lyncha zapowiadając niesamowite przeżycie jednocześnie nie zdradzając szczegółów:

Nie pamiętam kiedy usłyszałem pierwsze plotki. Zadzwonili do mnie David Lynch oraz Mark Frost i spytali czy słyszałem te wszystkie doniesienia o powrocie „Twin Peaks”. Powiedziałem, że tak, a oni mnie zapewnili, że to wszystko prawda. Wielka obsada, wielka historia i wielkie rzeczy, które wydarzą się na ekranie.

Co inni aktorzy powiedzieli o serialu, który „wytrąca widza ze strefy komfortu w najlepiej przemyślany sposób”?

Przecieki z planu mówią, że nakręcono tak dużo materiału, że ma on posłużyć stworzeniu za jednym zamachem dwóch nowych sezonów. Te doniesienia nie zostały jednak potwierdzone. Dowiedzieliśmy się za to, że w obsadzie znajdzie się wiele nowych nazwisk, w tym Eddie Vedder i Trent Reznor. Na ekranie zjawią się też m.in. Sky Ferreira, Monica Bellucci, Michael Cera i Ashley Judd.

Dwa sezony „Miasteczka Twin Peaks” wyemitowała w latach 1990-1991 telewizja ABC. Lynch nakręcił później długometrażowy film nawiązujący do historii - „Miasteczko Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną”.

Czekacie na nowe odcinki „Twin Peaks”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.