11.04.2017 11:06

„Twin Peaks” z 3. sezonem trafi do polskiej telewizji

Nie żeby od razu do telewizji publicznej, ale agent Dale Cooper poprowadzi nowe śledztwo na kanale HBO Polska i to zaledwie dzień po światowej premierze.

„Twin Peaks” z 3. sezonem trafi do polskiej telewizji
foto: materiały prasowe

Wielki powrót „Miasteczka Twin Peaks” po latach nie ominie kraju nad Wisłą. Serial Davida Lyncha i Marka Frosta zadebiutuje w stacji Showtime 21 maja 2017 roku, a zaledwie dzień później widzowie HBO Polska będą go mogli obejrzeć na swoich telewizorach lub też w ramach usługi HBO GO. Całość składać się będzie z 18 odcinków, z których każdy trwa godzinę. Zobaczcie grafikę zapowiadającą to telewizyjne wydarzenie roku:

post

W obsadzie znaleźli się m.in. Kyle MacLachlan, Laura Dern, Naomi Watts, Jim Belushi i Jennifer Jason Leigh. Jednak lista płac jest dużo dłuższa i zawiera także nazwiska Trenta Reznora i Eddiego Veddera. Robi to niesamowite wrażenie i aż nie sposób usiedzieć w miejscu snując teorie na temat tego, jak oni wszyscy zostaną wplątani w fabułę.

Stojący na czele stacji David Nevins w enigmatyczny sposób opisał to czego mogą spodziewać się widzowie:

"

To czysta heroina Davida Lyncha i jego niezmącona wizja. Odbywaliśmy głębokie dyskusje na temat scenariusza i montażu, ale to zawsze David decydował co należy robić a czego nie. Rdzeniem całości jest powrót agenta Coopera do Twin Peaks. Możecie spodziewać się udostępniania urywków serialu, ale w żadnym wypadku nie będzie to tradycyjny zwiastun. Z pewnością nie będą to trailery zdradzające fabułę. "

O tym czego możemy się spodziewać po nowym „Twin Peaks” opowiedział także Kyle MacLachlan:

"

Ponownemu odwiedzeniu tych miejsc towarzyszyła pewna świeżość i światłość. Od początku wiedzieliśmy, że będzie to coś wyjątkowego, nie wiedzieliśmy tylko, jak do tego dojdzie. Nie ma słów, które będą w stanie to opisać, ale jest to wspaniała rzecz. "

W serialu zjawi się zmarły w styczniu 2017 roku Miguel Ferrer, który zdążył jeszcze powrócić do roli niesympatycznego agenta Alberta Rosenfielda. Wiemy też, że do serialu powróci słynna Pieńkowa Dama, w którą wcielała się Catherine Coulson. Aktorka zdążyła nakręcić część scen przed śmiercią we wrześniu 2015 roku.

Od 1 maja 2017 roku HBO będzie nadawać dwa pierwsze sezony „Miasteczka Twin Peaks”.

Będziesz oglądać 3. sezon „Twin Peaks”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Twin Peaks