„Twin Peaks” z oficjalną datą premiery?

Robert Skowronski
04.01.2017 10:19
„Twin Peaks” z oficjalną datą premiery? Fot. kadr z serialu

Czy twórcy zdradzili dużą tajemnicę dotyczącą „Twin Peaks” i ujawnili nam datę premiery serialu?

Powrót Davida Lyncha do świata z małego ekranu, który wykreował na początku lat 90., jest spowity mgłą tak jak i tytułowe miasteczko. Poznaliśmy bogatą obsadę „Twin Peaks”, utwór Eddiego Veddera do serialu, a także mogliśmy obejrzeć materiał zza kulis. To już coś, ale zdecydowanie zbyt mało, aby móc powiedzieć, że mamy pełną wizję tego czego możemy się spodziewać. No i w ogóle kiedy mamy się tego spodziewać?

Już wcześniej było wiadomo, że produkcja powinna zadebiutować w 2017 roku, ale nie ujawniono w jakim miesiącu. Wciąż brak oficjalnych wieści w tej kwestii, chyba że weźmiemy pod uwagę rozsyłane przez stację Showtime kalendarze na 2017 rok...

W promocyjnym upominku uwagę przykuwa jeden szczegół. Data 30 kwietnia 2017 roku oznaczona jest grafiką z napisem: „Welcome to Twin Peaks”. Zwykła zmyłka? A może jednak coś w tym jest i zostaliśmy właśnie w nietypowy sposób poinformowani o dacie premiery serialu Davida Lyncha?

Według innych doniesień „Twin Peaks” miałoby zadebiutować na festiwalu Sundance, a ten ma się odbyć w dniach od 19 do 29 stycznia 2017. Podobno wciąż trwają negocjacje w ten sprawie, jednak sama stacja Showtime zaprzecza tym doniesieniom.

Przecieki z planu mówią, że nakręcono tak dużo materiału, że ma on posłużyć stworzeniu za jednym zamachem dwóch nowych sezonów. Te doniesienia nie zostały jednak potwierdzone. Niewykluczone, że nowe odcinki „Twin Peaks” będą dłuższe od tych z oryginalnych serii. To dlatego, że stacja Showtime pozwala na emisję dłuższych formatów epizodów na swojej antenie. Czas trwania każdego odcinka może więc przekroczyć 60 minut. David Nevins, dyrektor zarządzający stacji, wyjawił, że jest otwarty na takie rozwiązanie:

Wszystko wokół „Twin Peaks” będzie niekonwencjonalne, zarówno w kwestii emisji, czy promocji. Chciałbym oddać się tej niezwykłości. Bardzo możliwe, że zdecydujemy się na to, aby zrezygnować z tradycyjnego modelu dystrybucji serialu, choć nie wiem jeszcze co to dokładnie oznacza. Odbyłem z Davidem kilka rozmów, ale chcę zachować nieprzewidywalność przedsięwzięcia. Widzę szansę na dłuższe odcinki. Mogą pojawić się różnice w dystrybucji telewizyjnej i streamingowej. Jest całe mnóstwo możliwości.

Dwa sezony „Miasteczka Twin Peaks” wyemitowała w latach 1990-1991 telewizja ABC. Lynch nakręcił później długometrażowy film nawiązujący do historii - „Miasteczko Twin Peaks: Ogniu, krocz ze mną”.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.