Twórca „American Horror Story” pokaże związek księcia Karola i księżnej Diany

Robert Skowronski
01.03.2017 12:56
Twórca „American Horror Story” pokaże związek księcia Karola i księżnej Diany Fot. Ons.pl

Nie zdążył jeszcze zadebiutować pierwszy sezon „Feud”, a Ryan Murphy już zdradził o kim będzie opowiadać druga seria jego nowej produkcji.

„Feud” z rolą Jessiki Lange i Susan Sarandon koncentruje się wokół konfliktu znanych aktorek, Joan Crawford i Bette Davis, na planie filmu „Co się zdarzyło Baby Jane?”. W obsadzie znaleźli się również Alfred Molina, Stanley Tucci, Judy Davis, Sarah Paulson i Dominic Burgess. Sezon zamyka się w 8 odcinkach, a pierwszy z nich będzie miał premierę 5 marca 2017 roku.

Już wiadomo, że w kolejnej serii ukazane zostaną koleje losu księcia Karola i księżnej Diany. Całość będzie nosiła tytuł... „Feud: Charles and Diana” i zostanie rozciągnięta na 10 epizodów. Premiery możemy się spodziewać w bliżej nieokreślonym terminie w 2018 roku. Można założyć, że będzie ona zbliżona czasowo do emisji pierwszego sezonu.

Showrunnerem i scenarzystą jest Ryan Murphy, odpowiedzialny m.in. za „American Horror Story”. Tak opisał on swój pomysł na antologię poświęconą brytyjskim monarchom:

Nie chcę opowiadać o kolejnym sporze między kobietą a kobietą i z pewnością nie zamierzam nakręcić jeszcze jednej historii osadzonej w Hollywood. Wydaje mi się, że nie można przebić opowieści o Bette Davis i Joan Crawford. Ten projekt interesuje mnie, bo opowiada o ludzkich dylematach i nieporozumieniach. Potrzeba jakiś 20 albo i 40 lat, żeby powstała historia, o której można mówić.

Murphy przy pisaniu scenariusza zostanie wsparty przez Jona Robina Baitza. Panowie będą też pełnić obowiązki producentów wykonawczych razem z Dede Gardner i Alexis Martin Woodall.

Ryan Murphy pracuje także nad kolejnym sezonem „American Horror Story”. Telewizja FX zamówiła 7. sezon antologii, po czym ogłoszono, że powstanie także 8. i 9. seria „American Horror Story”. Twórca wyznał, że ma zamiar wpleść w historię wątki związane z ostatnimi wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Murphy wyznał także, że w „American Crime Story” chce opowiedzieć o seks skandalu z Moniką Lewinsky.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.