29.05.2020 08:02

Twórca "Czarnobyla" negocjuje pracę przy nowym serialu. Szykuje się kolejny hit?

Według najnowszych informacji Johan Renck - reżyser serialu HBO "Czarnobyl" jest brany pod uwagę jak twórca adaptacji książki "Mag". O czym opowie nadchodząca produkcja?

Czarnobyl
foto: Photoshot/East News

Serial "Czarnobyl" zdobył ogromną popularność. Chociaż fani hitu HBO nie mają co liczyć na kontynuację, niewykluczone, że niedługo reżyser "Czarnobyla" powoła do życia nowy miniserial - adaptację słynnej powieści Johna Fowlesa pod tytułem "Mag".

Twórca "Czarnobyla" zrobi serial "Mag"?

"Czarnobyl" był swego czasu jednym z najpopularniejszych seriali HBO. Nastał nawet moment, w którym swoją popularnością przebił "Grę o tron".

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także "Czarnobyl" przebił "Grę o tron". Jest najlepszym serialem w historii według użytkowników IMDb

Reżyserem tej niesamowitej opowieści opartej na faktach jest zdobywca nagrodzony Emmy Johan Renck. Filmowiec prawdopodobnie podejmie wkrótce pracę nad kolejnym miniserialem, który ma szansę stać się hitem. Na Instagramie Rencka pojawiło się zdjęcie przedstawiające okładkę powieści z 1965 roku, która w pewnych kręgach zyskała miano kultowej.

"

Coś się szykuje. "

Tajemniczy wpis sprawił, że fani Rencka zaczęli spekulować o powstaniu filmu lub serialu na podstawie "Maga". Te domysły potwierdził portal Variety, któremu udało się skontaktować z Pippą Harris z Neal Street Productions - firmą producencką, która zajmie się adaptacją książki Fowlesa.

Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły
Przeczytaj także Twórca serialu "Czarnobyl" odpowie za reboot "Piratów z Karaibów"

Według podanych informacji Renck prowadzi na razie rozmowy z producentami, wśród których znajduje się Sam Mendes - twórca nagrodzonego Oscarem filmu "1917". Na razie reżyser "Czarnobyla" nie został oficjalnie wybrany jako twórca "Maga", ale skoro informacja została powiedziana publicznie, ma duże szansę na zdobycie oferowanego mu stanowiska.

Eli Roth wyreżyseruje film na podstawie gry "Borderlands". Scenariusz napisze twórca "Czarnobyla"
Eli Roth wyreżyseruje film na podstawie gry "Borderlands". Scenariusz napisze twórca "Czarnobyla"
Przeczytaj także Eli Roth wyreżyseruje film na podstawie gry "Borderlands". Scenariusz napisze twórca "Czarnobyla"

"Mag" - o czym jest książka Johna Fowlesa?

Jeśli uda mu się podpisać umowę z Neal Street, czeka go nie lada wyzwanie. "Mag" jest powieścią, którą bardzo trudno przenieść na język filmu. Książka opowiada o brytyjskim nauczycielu uczącym angielskiego w Grecji, który spotyka na swojej drodze tajemniczego pustelnika. Mężczyźni podejmują niezwykłą, psychologiczną grę. W "Magu" pojawia się nietypowa narracja, można dostrzec w niej wiele metatekstualnych treści i trudno go jednoznacznie zinterpretować. Mimo tego "Mag" doczekał się już adaptacji. W 1968 roku powstał film z Michaelem Cainem i Anthonym Quinnem, który nie spotkał się jednak z przychylnością widowni.

Na razie nie wiadomo, kiedy ruszą prace nad serialową wersją "Maga", tym bardziej trudno mówić o dacie premiery tego ambitnego przedsięwzięcia.

Obejrzysz serial "Mag"?

Harlan Coben
Harlan Coben
Przeczytaj także Netflix stworzy adaptację kolejnego bestselleru Harlana Cobena. Kto wyreżyseruje film?

Zobacz też: Twórca "Czarnobyla" o powstawaniu produkcji: "Zaczęło się od mojej fascynacji pytaniem: Dlaczego do tego doszło?"

Tagi: Seriale HBO Czarnobyl