23.09.2019 12:57

Twórca "Czarnobyla" wypowiedział się na temat 2. sezonu serialu

Po sukcesie 1. sezonu "Czarnobyla" widzowie zastanawiali się, czy powstanie kolejna część. Twórca postanowił nie trzymać fanów w niepewności.

Czarnobyl 2. sezon
fot. kadr z wideo CHERNOBYL Official Trailer (2019)/YouTube

"Czarnobyl" zdobył nagrodę Emmy za najlepszy miniserial. To jednak nie wszystko. Serial został nagrodzony również w kategorii "Najlepsza reżyseria za serial limitowany lub film TV" i "Najlepszy scenariusz serialu limitowanego lub filmu TV". Widzowie zaczęli zastanawiać się, czy sukces zainspiruje twórców do stworzenia 2. sezonu. Odpowiedzi postanowił udzielić twórca serialu, Craig Mazin.

Powstanie 2. sezon "Czarnobyla"? Jest odpowiedź twórcy serialu

Jak podaje Deadline, Craig Mazin za kulisami gali Emmy rozmawiał na temat kontynuacji "Czarnobyla". Reżyser powiedział, jaka przyszłość czeka serial:

"

Nie będziemy tego robić. Opowiedzieliśmy historię miejsca i czasu, która całkiem nam się udała i czas pomyśleć nad innymi miejscami i innymi czasami... Na cokolwiek patrzymy, niezależnie czy jest to fikcja czy historia oparta na faktach, ma znaczenie to, kim jesteśmy i z czym się mierzymy... "

Foto: kadr z serialu "Gra o tron"/ HBO
Foto: kadr z serialu "Gra o tron"/ HBO
Przeczytaj także Znamy laureatów 71. edycji nagród Emmy. "Gra o tron" najlepszym serialem

Twórca zdradził również, czym dla niego jest ten serial:

"

Dzięki temu stałem się bardziej świadomy tego, jak jesteśmy do siebie podobni. Nawet dwoje tradycyjnych wrogów. Nie ma znaczenia, czy jest to 1986 roku czy 2019 rok. Ówczesne problemy i te obecne są identyczne, a ich konsekwencje podobne, o ile nie gorsze... "

Manzin w podziękowaniach podkreślił, jak ważna jest prawda. Twórca ma nadzieję, że serial pomoże przypomnieć ludziom wagę prawdy i niebezpieczeństwo kłamstwa.

Zobacz także: Stacja HBO udostępniła bonusowy odcinek "Czarnobyla"

Tagi: HBO GO Czarnobyl