09.02.2017 13:56

Twórca „Dredda” zrobi z Netfliksem „pierwszą udaną ekranizację gry”

Producent Adi Shankar i Netflix zapowiedzieli na 2017 rok pierwszy sezon serialu „Castlevania” na podstawie kultowej serii gier.

Twórca „Dredda” zrobi z Netfliksem „pierwszą udaną ekranizację gry”
foto: materiały prasowe

Castlevania to ciągnąca się już od 30 lat seria gier komputerowych i wideo firmy Konami, która opowiada o losach rodu Belmontów. Jego członkowie to zaprawieni w bojach łowcy wampirów, walczący na przestrzeni wieków z samym Draculą. Gry należące do tej franczyzy przewinęły się przez wszystkie ważniejsze platformy: od NES-a i SNES-a, przez PlayStation i Nintendo 64, aż po Xboxa 360 i PlayStation 3.

Już od kilkunastu lat mówi się o przeniesieniu sagi rodu Belmontów na wielki ekran, żaden z projektów nie wyszedł jednak dotąd z fazy przedprodukcji. Sytuacja uległa teraz zmianie: Netflix otwarcie zapowiedział serial animowany „Castlevania”, którego pierwszy sezon trafi do nas jeszcze w 2017 roku. W 2018 możemy oczekiwać jego kontynuacji.

Producent wykonawczy Adi Shankar uspokoił na swoim oficjalnym koncie na Facebooku wszystkich fanów serii, którzy obawiają się kolejnego zawodu z kategorii filmowych adaptacji gier...

"

Z ostatniej chwili: „Castlevania” to nowy oryginalny serial Netfliksa z pierwszym sezonem zaplanowanym na 2017 rok i drugim - na 2018. Co więcej, osobiście gwarantuję, że będzie to koniec złej passy i pierwsza udana zachodnia adaptacja gry komputerowej. "

To poważne słowa, nie jest jednak tak, że za tą odważną deklaracją nie stoją żadne konkrety. Jakość produkcji Netfliksa wszyscy doskonale znamy. Sam Shankar wyprodukował m.in. ciepło przyjętą przez fanów, brutalną ekranizację „Dredda” z 2012 roku. Dodatkowo o nowym serialu wiemy, że za jego scenariusz odpowiada ceniony brytyjski scenarzysta komiksowy, Warren Ellis.

Shankar już wcześniej zapowiadał, że jego adaptacja Castlevanii będzie wyjątkowo brutalną animacją opartą głównie na ostatniej części klasycznej trylogii z konsoli NES: Dracula's Curse. To właśnie w niej po raz pierwszy pojawiła się postać Alucarda. Producent zapowiadał też, że będzie to mroczna satyra, która wywróci cały wampirzy podgatunek horroru do góry nogami.

Za produkcję serii odpowiedzialne jest Frederator Studios, znane m.in. z „Pory na przygodę”. Styl graficzny nowego serialu inspirowany był klasycznymi pozycjami anime, takimi jak „Akira”, „Ghost In The Shell” czy „Ninja Scroll”. Trzymamy kciuki, by Shankar dotrzymał słowa i przedstawił nam produkcję na naprawdę wysokim poziomie.

Graliście w którąś z gier z serii Castlevania?

Jakub Gańko
Tagi: Seriale