Twórca "His Dark Materials" stwierdził, że jego serial "nie jest atakiem na religię"

25.07.2019 12:26
Twórca "His Dark Materials" stwierdził, że jego serial "nie jest atakiem na religię" Fot. materiały prasowe/HBO

Obsada "His Dark Materials" od HBO znajduje się obecnie na tournee prasowym poświęconym serialowi, gdzie opowiedzieli na temat religijnych aspektów produkcji.

Scenarzysta "His Dark Materials" Jack Thorne stwierdził, że właśnie ten religijny aspekt serialu był dla niego bardzo ważny. To on pchnął go w kierunku osadzenia historii wokół Lyry Belacquy (Dafne Keen), a nie bardziej porywczego Lorda Asriela, w którego wciela się James McAvoy. 

His Dark Materials - program będzie antyreligijny?

Jack Thorne wyjaśnił, że oryginalne powieści skupiały się na eksplorowaniu psychologii bohaterów, ale nie konkretnie na krytykowaniu religii (chociaż takie zarzuty pojawiły się pod adresem "Złotego Kompasu", czyli wcześniejszej adaptacji filmowej powieści):

Adaptujemy książki na potrzeby telewizji. Jedną z rzeczy, które mogą się zdarzyć, to wycięcie środka historii. Religijne kontrowersje były w kierunku filmu, a nie książek. Philip Pullman mówi o depresji, kontroli informacji i mistyfikacjach. Nie ma dokładnego odniesienia do współczesnych organizacji religijnych.

Gdyby to był film Marvela, to opowiedzielibyśmy historię Lorda Asriela... Ale Philip tego nie robi, więc będziemy zaglądać do jego historii tylko od czasu do czasu.

Przeczytaj także

HBO niedawno pokazało 2. oficjalny zwiastun produkcji podczas Comic-Conu w San Diego. Dotychczasowe zapowiedzi spotkały się z ciepłym przyjęciem, a doświadczenie Home Box Office z produkowaniem wysokiej jakości show z gatunku fantasy (w końcu to oni stworzyli "Grę o tron"). Obsada programu również powiedziała, że jest bardzo podekscytowana perspektywą pracy nad serialem.

Na ekranie pojawią się m.in. James McAvoy, Ruth Wilson, Lin-Manuel Miranda, Clarke Peters, a także znana z filmu "Logan" Dafne Keen. Data premiery serialu jest nieznana - wiemy, że pojawi się jeszcze w 2019 roku.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.