Twórca „Oculusa” z serialem grozy dla Netfliksa

Robert Skowronski
11.04.2017 14:06
Twórca „Oculusa” z serialem grozy dla Netfliksa Fot. kadr z filmu, logo Netflix

Mike Flanagan nawiązał współpracę z serwisem Netflix, dla którego zrealizuje nowy serial z dreszczykiem. O czym opowiedzą odcinki?

Flanagan wyrasta na czołowego reżysera kina grozy młodego pokolenia. Może poza ostatnim „Ouija: Narodziny zła” dał się poznać jako twórca z ręką do horrorów. Jego „Oculus” i „Zanim się obudzę” z Jacobem Tremblayem, młodym aktorem znanym z oscarowego „Pokoju”, w większości spotkały się z ciepłymi recenzjami, a widzowie ochoczo zostawiali pieniądze w kasach kin.

Niezbyt długie CV, ale zapisane sukcesami przyczyniło się do dopięcia umowy dotyczącej kolejnego projektu Flanagana realizowanego dla Netfliksa. Całość zostanie oparta na słynnej powieści Shirley Jackson z 1959 o tytule „Nawiedzony” (org. „The Haunting of Hill House”). O czym opowiadał literacki pierwowzór?

Do starego i zapuszczonego dworu owianego złą sławą przybywają cztery osoby: doktor Montague - znawca okultyzmu, jego asystentka, Eleanor - dziewczyna dobrze zaznajomiona ze zjawiskami psychokinetycznymi, Luke - przyszły spadkobierca Domu na Wzgórzu. Z początku wydaje się, że będą mieć do czynienia jedynie z niewytłumaczalnymi odgłosami i zamykającymi się samoistnie drzwiami. Okazuje się jednak, że Dom na Wzgórzu cały czas gromadzi siły, by wybrać spośród śmiałków swoją ofiarę.

Serial ma się składać z 10 odcinków. Produkcja zostanie wsparta przez Paramount TV oraz należące do Stevena Spielberga Amblin TV. Mike Flanagan pochwalił się dobrą nowiną na swoim profilu na Twitterze:

Powieść Shirley Jackson została przeniesiona na ekran już w 1963 roku. Reżyserem „Nawiedzonego domu” był Robert Wise, twórca który zapisał się na kartach historii kina m.in. „Dźwiękami muzyki” i „West Side Story”. „Nawiedzony dom” doczekał się już remake'u z 1999 roku, którego producentem był Spielberg, a na ekranie zjawili się m.in. Liam Neeson, Catherine Zeta-Jones czy Owen Wilson. Książka posłużyła również jako inspiracja dla Stephena Kinga do jego miniserialu „Czerwona Róża” z 2002 roku.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.