Twórca „Oculusa” z serialem grozy dla Netfliksa

Robert Skowronski
11.04.2017 14:06
Twórca „Oculusa” z serialem grozy dla Netfliksa Fot. kadr z filmu, logo Netflix

Mike Flanagan nawiązał współpracę z serwisem Netflix, dla którego zrealizuje nowy serial z dreszczykiem. O czym opowiedzą odcinki?

Flanagan wyrasta na czołowego reżysera kina grozy młodego pokolenia. Może poza ostatnim „Ouija: Narodziny zła” dał się poznać jako twórca z ręką do horrorów. Jego „Oculus” i „Zanim się obudzę” z Jacobem Tremblayem, młodym aktorem znanym z oscarowego „Pokoju”, w większości spotkały się z ciepłymi recenzjami, a widzowie ochoczo zostawiali pieniądze w kasach kin.

Niezbyt długie CV, ale zapisane sukcesami przyczyniło się do dopięcia umowy dotyczącej kolejnego projektu Flanagana realizowanego dla Netfliksa. Całość zostanie oparta na słynnej powieści Shirley Jackson z 1959 o tytule „Nawiedzony” (org. „The Haunting of Hill House”). O czym opowiadał literacki pierwowzór?

Do starego i zapuszczonego dworu owianego złą sławą przybywają cztery osoby: doktor Montague - znawca okultyzmu, jego asystentka, Eleanor - dziewczyna dobrze zaznajomiona ze zjawiskami psychokinetycznymi, Luke - przyszły spadkobierca Domu na Wzgórzu. Z początku wydaje się, że będą mieć do czynienia jedynie z niewytłumaczalnymi odgłosami i zamykającymi się samoistnie drzwiami. Okazuje się jednak, że Dom na Wzgórzu cały czas gromadzi siły, by wybrać spośród śmiałków swoją ofiarę.

Serial ma się składać z 10 odcinków. Produkcja zostanie wsparta przez Paramount TV oraz należące do Stevena Spielberga Amblin TV. Mike Flanagan pochwalił się dobrą nowiną na swoim profilu na Twitterze:

Powieść Shirley Jackson została przeniesiona na ekran już w 1963 roku. Reżyserem „Nawiedzonego domu” był Robert Wise, twórca który zapisał się na kartach historii kina m.in. „Dźwiękami muzyki” i „West Side Story”. „Nawiedzony dom” doczekał się już remake'u z 1999 roku, którego producentem był Spielberg, a na ekranie zjawili się m.in. Liam Neeson, Catherine Zeta-Jones czy Owen Wilson. Książka posłużyła również jako inspiracja dla Stephena Kinga do jego miniserialu „Czerwona Róża” z 2002 roku.

 

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.