08.10.2019 14:48

Twórca "Riverdale" o odcinku poświęconym Luke'owi Perry'emu: "Jest brutalny"

Roberto Aguirre-Sacasa odniósł się do 1. odcinka czwartego sezonu "Riverdale". Epizod w całości poświęcony zostanie zmarłemu Luke'owi Perry'emu.

Foto: materiały prasowe The CW
Foto: materiały prasowe The CW

Luke Perry zmarł w marcu 2019 roku. 10 października odbędzie się premiera 4. sezonu serialu "Riverdale", gdzie Perry wcielał się w rolę ojca głównego bohatera. Twórca serialu opowiedział o powstawaniu odcinka poświęconego w całości zmarłemu aktorowi. Określił go jako brutalny.

Twórca "Riverdale" o odcinku poświęconym Luke'owi Perry'emu

Czwarty sezon "Riverdale" rozpocznie się od odcinka specjalnego, zatytułowanego "In Memoriam". Twórcy postanowili w ten sposób uczcić pamięć o Luke'u Perrym, który zmarł na początku tego roku w wieku 52 lat. Roberto Aguirre-Sacasa wyjaśnił, dlaczego pożegnanie nie nastąpiło w sezonie trzecim, tuż po śmierci aktora.

"

Gdy Luke odszedł podjęliśmy decyzję, że nie zamierzamy odnieść się do jego śmierci w 3. sezonie. Po prostu nie chcieliśmy się z tym śpieszyć. Wydawało się to... zbyt tanie. Postanowiliśmy się z tym wstrzymać, by dać sobie czas na przemyślenie tego. "

Foto: zrzut ekranu/ Jack Perry Instagram
Foto: zrzut ekranu/ Jack Perry Instagram
Przeczytaj także Syn Luke'a Perry'ego wykorzystał billboard "Pewnego razu... w Hollywood", by oddać hołd zmarłemu ojcu

Twórca serialu wyjawił, że choć odcinek "In Memoriam" powstawał na długo po śmierci Luke'a, praca na planie była dla ekipy ciężkim doświadczeniem.

"

Wiedzieliśmy, że to będzie brutalne. Zwłaszcza dla KJ-a, któremu Luke towarzyszył na planie niemalże przez cały czas. Wszyscy jednak z dumą zjednoczyli się, by oddać hołd zarówno Fredowi [postaci granej przez Perry'ego - przyp. red.], jak i samemu Luke'owi. [...] Wiecie, obsady seriali są jak rodzina. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko. I było. "

Riverdale
Riverdale
Przeczytaj także KJ Apa z "Riverdale" uhonorował zmarłego Luke'a Perry'ego

Głos w tej sprawie zabrali również członkowie obsady "Riverdale". Skeet Ulrich, serialowy FP Jones, opisał odcinek "In Memoriam", jako niezwykle piękny, ale równie ciężki do zagrania. Molly Ringwald, która wciela się w serialową byłą żonę Perry'ego wyznała:

"

Dla mnie było to jak katharsis. Nie dotarłam na pogrzeb Luke'a, zatem ten odcinek był dla mnie okazją do powiedzenia mu "żegnaj". "

W odcinku upamiętniającym Luke'a Perry'ego pojawi się gościnnie Shannen Doherty - koleżanka aktora z planu "Beverly Hills 90210". Roberto Aguirre-Sacasa skomentował jej występ słowami:

"

Luke pragnął tego już od pierwszego sezonu. Byli bliskimi przyjaciółmi i gdy zabraliśmy się do tworzenia tego odcinka, chcieliśmy by był naprawdę wyjątkowy. Poprosiliśmy więc Shannen o odegranie kluczowej, emocjonalnej roli. Po przeczytaniu scenariusza z miejsca się zgodziła. "

Fot. Globe Photos/Sipa USA/East News
Fot. Globe Photos/Sipa USA/East News
Przeczytaj także Luke Perry: Najlepsze role aktora, wśród nich "Riverdale" i "Beverly Hills 90210"

Emisja 4. sezonu "Riverdale" rozpocznie się 10 października 2019 roku na kanale CW. Odcinki będą dostępne za pośrednictwem platformy Netflix.

Zobacz też: Zaginięcie Jugheada i atak na Betty w zapowiedzi 4. sezonu "Riverdale"

Tagi: News Seriale Riverdale