20.07.2018 11:05

Twórca „The Walkig Dead” potwierdził odejście z serialu Andrew Lincolna

Wszystko wskazuje na to, że postać Ricka Grimesa grana przez Adrew Lincolna rzeczywiście zniknie w 9. sezonie „The Walkig Dead”. Informację potwierdził twórca komiksu i producent serialu Robert Kirkman. 

Twórca „The Walkig Dead” potwierdził odejście z serialu Andrew Lincolna
foto: kadr z serialu The Walking Dead

Fani serialu „The Walkig Dead” nadal nie mogą uwierzyć, że jeden z głównych bohaterów odejdzie w zbliżającym się 9. sezonie. Andrew Lincoln na początku czerwca 2018 zapowiedział, że rezygnuje z roli Ricka Grimesa, by rozwinąć swoją karierę w nowym kierunku. Część widzów zamierza odpuścić sobie dalsze śledzenie ocalałych w apokalipsie zombie po śmierci głównego bohatera. Nie wszyscy jednak wzięli doniesienia na temat Lincolna na serio. Pojawiła się jednak kolejna osoba zaangażowana w serial, która potwierdziła, że niedługo pożegnamy się Rickiem.

„The Walkig Dead” sezon 9. - Robert Kirkman potwierdza odejście Ricka Grimesa

Rick jest jednym z niewielu bohaterów serialu, którzy są obecni na ekranie od samego początku. Bohater przeszedł naprawdę wiele w porównaniu do innych postaci ginących w najmniej oczekiwanych momentach. Fani niejednokrotnie żartowali, że serialowy Rick jest kuloodporny i już dawno powinien umrzeć. Niedługo prawdopodobnie rzeczywiście tak się stanie. 

Portal IMBD postanowił zapytać o to Roberta Kirkmana, który stworzył komiks „The Walkig Dead” i jest producentem serialu AMC. Twórca potwierdził doniesienia. 

"

Na to wygląda. To się różni od komiksu, ale serial jest bardziej dobitny. Ale koniec końców chodzi o Andrew Lincolna. To tylko człowiek. To osoba, którą znam od prawie dekady, ktoś, kogo kocham. Męczył się w Georgii z dala od rodziny od bardzo dawna. Troszczy się o fanów. Bardzo troszczy się o serial. Podczas odejścia chce zrobić coś specjalnego. Zaplanowaliśmy coś niesamowitego. Nie chcę niczego zdradzać, ale każdy, kto był fanem jego podróży, kto kocha Ricka Grimesa, kto kocha świat „The Walkig Dead”, będzie chciał zobaczyć, co zrobiliśmy.  "

Na razie nie wiadomo, czy Rick zginie, czy zniknie w jakiś mniej brutalny sposób. 

Co się stanie z Grimesem? Na odpowiedź na to pytanie trzeba jeszcze poczekać. W sieci pojawił się na razie pierwszy teaser 9. sezonu.  

Więcej szczegółów dotyczących serialu pojawi się wkrótce. Na San Diego Comic Con 2018 odbędzie się panel poświęcony serialowi „The Walkig Dead”, podczas którego odbędzie się prezentacja pierwszego zwiastuna 9. sezonu. Premiera serialu została zaplanowana na jesień 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale The Walking Dead