22.10.2018 12:49

Twórca "Titans" zapowiedział homoseksualną postać w 2. sezonie serialu

Producent wykonawczy serialu "Titans" zdradził, że w kolejnym sezonie widzowie mogą spodziewać się przedstawiciela społeczności LGBT.

Twórca "Titans" zapowiedział homoseksualną postać w 2. sezonie serialu
foto: materiały promocyjne

Serial "Titans" zadebiutował w połowie października 2018 roku i okazał się udaną adaptacją słynnego komiksu DC Comics na język telewizyjny. Historia skupia się na 4 młodych superbohaterach, którzy przeżywają kolejne przygody. Premiera serialu zbiegła się z premierą platformy streamingowej DC Universe. Dobre przyjęcie "Titans" spowodowało, że twórcy już potwierdzili 2. sezon serialu, a co za tym idzie pojawienie się nowych bohaterów. Okazuje się, że wśród nich znajdzie się postać LGBT. O kogo chodzi?

"Titans" sezon 2. - pojawi się homoseksualna postać

Portal TV Line postanowił zapytać jednego z producentów wykonawczych o kontynuację serialu. Geoff Johns potwierdził, że powstanie 2. sezon "Titans" oraz zdradził, że zobaczymy bohatera reprezentującego społeczność LGBT.

"

Istnieje jeden Tytan, który jest już gejem, którego chcemy przenieść do serialu, prawdopodobnie w następnym sezonie. "

Johns nie zdradził o jaką postać chodzi, ale fani komiksów DC nie powinni być w tej kwestii zaskoczeni. Prawdopodobnie odniósł się do Miguela Jose Barragana lepiej znanego jako Bunker. Bohater dołączył do tytułowej drużyny w roku 2011, kiedy za komiksową serię odpowiadali Scott Lobdell i Brett Booth. Bunker posiada moc wytwarzania różnego rodzaju przedmiotów na podobnej zasadzie, co Green Lantern.

Teen Titans Annual vol. 4 #1

"Titans" - kim jest Bunker?

Serial DC Universe czerpie z wielu wcieleń komiksowej grupy Teen Titans, również z 4. volume'a serii stworzonej przez Lobdella i Bootha. Scenarzysta w rozmowie z 2011 roku z portalem CBR opisał nowego bohatera, który jet gejem.

"

Cieszy się życiem, swoją seksualnością i tym, że został obdarzony supermocami. W pewnym sensie nie uważam, że pojawiło się wielu takich herosów, którzy czerpią radość z własnych mocy tak bardzo, jakby mogli to robić. Myślę, że wspaniale jest zobaczyć dramat bohaterów, który dźwigają brzemię odsuwające ich od reszty społeczeństwa, ale jednym z moich pomysłów było stworzenie wielu postaci, które szczerze cieszą się i świętują każdy dzień, co czyni ich innymi od wystraszonych, gniewnych, czy pogrążonych w żalu bohaterów. "

Czy To właśnie Bunker pojawi się jako pierwszy homoseksualny heros w serialu "Titans"? Przekonamy się za jakiś czas. Na razie czekamy na 3. odcinek serialu o młodych superbohaterach DC. Na razie serwis DC Universe nie jest dostępny w Polsce. Serwis Netflix zapowiedział, że wkrótce wyemituje "Titans" w naszym kraju, jednak nie podano jeszcze dokładnej daty premiery.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale DC Comics Titans DC Universe LGBT