14.08.2019 12:12

Twórca "Wikingów" szykuje nowy serial. O czym opowie produkcja?

Michael Hirst, któremu świat zawdzięcza "Wikingów", pracuje nad kolejnym serialem historycznym. O czym opowie produkcja?

Foto: materiały prasowe History
Foto: materiały prasowe History

Michael Hirst dał światu "Wikingów" i "Dynastę Tudorów", a teraz zabierze widzów w podróż do przełomu VIII i IX wieku. O czym opowie jego najnowszy projekt, zatytułowany "Charlemagne"?

Twórca "Wikingów" szykuje nowy serial

Bohaterem najnowszego serialu historycznego Michaela Hirsta będzie Karol Wielki. Wnuk Karola Młota i syn Pepina Krótkiego był najwybitniejszym królem Franków i Longobardów, a następnie Świętym Cesarzem Rzymskim. Karol Wielki był największym władcą ówczesnej Europy, a czasy jego rządów przepełnione były licznymi wojnami. Przyjmuje się, że istniejące w językach słowiańskich słowo "król" pochodzi właśnie od imienia Karola Wielkiego.

Najlepsze seriale kostiumowe
Najlepsze seriale kostiumowe
Przeczytaj także TOP 40: Najlepsze seriale kostiumowe w historii

Hirst stworzy "Charlemagne" dla platformy Quibi, której znakiem rozpoznawczym mają być seriale o krótkich odcinkach, realizowane z myślą o oglądaniu ich na telefonach komórkowych. Obecnie Brytyjczyk domyka wątek "Wikingów", którzy zakończą się wraz z nachodzącym 6 sezonem.

Zobacz też: Komiks o homoseksualnej kobiecie wikingu doczeka się filmowej adaptacji

Planujesz obejrzeć "Charlemagne"?

Tagi: News Seriale Wikingowie