Twórca filmu „Pacific Rim: Rebelia” chce stworzyć serial „Moon Knight”

Sergiusz Kurczuk
26.03.2018 14:57
Twórca filmu „Pacific Rim: Rebelia” chce stworzyć serial „Moon Knight” Fot. kadr z komiksu Moon Knight vol. 7 #3

Czy niebawem Moon Knight będzie patrolował ulice Nowego Yorku w kolejnym serialu opartego na komiksach Marvela? Steven S. DeKnight bardzo by tego chciał. 

23 marca 2018 roku do polskich kin wszedł film „Pacific Rim: Rebelia”. Reżyserią sequela nie zajął się tym razem Guillermo del Toro, ale Steven S. DeKnight znany fanom serialu Netfliksa „Daredevil”. Filmowiec był bowiem showrunnerem produkcji i już po sukcesie 1. sezonu chciał wprowadzić do uniwersum postacie takie jak Iron Fist czy Punisher. Jednak obaj bohaterowie dostali już własne produkcje. Komiksowy świat Marvela jest na tyle bogaty, że można znaleźć jeszcze kilku herosów o bardziej „ulicznym” charakterze. Jednym z nich jest Moon Knight.

 „Moon Knight” - nowy serial Netflix?

Przy okazji premiery drugiej części „Pacific Rim”, DeKnight został zapytany w rozmowie z IGN o serialowe plany. Okazuje się, że filmowiec bardzo chętnie podjąłby się stworzenia serialu opowiadającego o tajemniczym herosie. 

Jest tak wiele postaci z uniwersum Marvela, które kocham. Naprawdę, jeśli chodzi o mnie, to tylko ogranicza mnie grafik. Obecnie, jak pewnie się domyślasz, jest trochę napięty. Boże, wiesz, kiedy zgodziłem się na robienie „Daredevila”, wykazałem zainteresowanie Iron Fistem i Punisherem, których uwielbiam. Z chęcią zobaczyłbym też Moon Knighta, którego też lubię. Naprawdę świetna postać. 

To nie pierwszy raz, kiedy pojawiają się informacje na temat serialu opowiadającego o bohaterze. Tuż po premierze „Daredevila” plotkowano, że powstanie serial z Moon Knightem, Bladem i Ghost Riderem w rolach głównych. Póki co, ten ostatni heros doczekał się telewizyjnego występu, tyle że w 4. sezonie „Agentów S.H.I.E.L.D.”. Poza tym reżyser serii „Strażnicy Galaktyki” James Gunn,  jakiś czas temu wyrażał zainteresowanie filmem opowiadającym o zakapturzonym bohaterze.

O mój Boże! Kocham Moon Knighta i mam świetny pomysł na film. Chciałbym mieć czas (ale nie, nie będzie członkiem Strażników). 

Moon Knight - kim jest?

Sam Moon Knight przez wiele osób jest krytykowany jako kopia Batmana. Nie można zaprzeczyć, że rzeczywiście istnieje wiele podobieństw do Bruce'a Wayne'a, ale różnic jest zdecydowanie więcej. Marc Spector został superbohaterem po śmiertelnie niebezpiecznej przygodzie w Egipcie. Ledwo żywego mężczyznę uratował bóg księżyca Khonsu. Od tej pory Spector służy bóstwu, walcząc ze złem. Moon Knight stworzył sobie kilka alter ego, którymi się posługiwał. W najnowszych przygodach herosa wszystkie jego przygody zostają poddane w wątpliwość. Spector zastanawia się bowiem, czy nie jest szalony. Ta historia byłby idealna na ciekawy serial o superbohaterze. 

1 Fot. foto: Moon Knight vol. 8 #1

Na razie trudno powiedzieć, czy produkcja dotycząca tego bohatera w ogóle powstanie. Netflix zapowiedział, że pojawią się kontynuacje seriali Marvela, które już powstały, ale na razie nie ma planów na dodanie do galerii bohaterów kolejnych postaci. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.