14.11.2019 14:47

Twórcy "Avengers: Endgame" zrealizują serial o wojnie pomiędzy Marvelem i DC

Marvel kontra DC - spór fanów trwający od dekad zostanie ukazany w serialu dokumentalnym, który wyreżyserują bracia Russo - twórcy "Avengers: Endgame".

Bracia Russo
foto: VALERIE MACON/AFP/East News

W świecie komiksu superbohaterskiego królują dwa wydawnictwa - Marvel i DC. Fani historii o herosach w trykotach od dekad spierają się o to, które z nich jest lepsze. W ciągu ostatnich lat ten spór wszedł na nowy tor wraz z pojawieniem się filmów na podstawie przygód komiksowych postaci. Anthony i Joe Russo przyjrzą się temu konfliktowi w nadchodzącym serialu dokumentalnym

"Slugfest" - bracia Russo stworzą dokument o woejnie między Marvelem i DC

Jak podaje Variety, niebawem rozpoczną się prace nad serialem "Slugfest". Dokument opowie o walce pomiędzy dwoma gigantami komiksu superbohaterskiego i ich fanów. Bracia Russo nie tylko wyreżyserują serial, ale zajmą się również jego produkcją. "Slugfest" ma być kroniką spektakularnej batalii, która toczy się od wielu lat. Produkcja zostanie oparta na książce Reeda Tuckera pod tym samym tytułem.

Avengers: Endgame
Avengers: Endgame
Przeczytaj także Reżyserowie "Avengers: Endgame" twierdzą, że nie zmieniliby nic w swoim filmie

Fani obu wydawnictw będą mieli okazję poznać nieznane historie dotyczące Marvela i DC. W serialu pojawią się wywiady z najbardziej znanymi twórcami superbohaterskich przygód. Film skupi się przede wszystkim na latach 70. - okresie, w którym konflikt pomiędzy Marvelem i DC był u szczytu, ale również dekadzie pierwszego crossovera obu komiksowych światów. Produkcja trafi na nadchodzącą platformę streamingową o nazwie Quibi.

Suicide Squad
Suicide Squad
Przeczytaj także "Suicide Squad 2" - James Gunn pokazał zdjęcie scenariusza filmu

Quibi - kiedy wystartuje nowa platforma?

Quibi ma zadebiutować w 2020 roku. Jej targetem jest "pokolenie milenialsów". Cena miesięcznego abonamentu ma wynosić 5 dolarów. Produkcje, które trafią na nowy serwis, będą charakteryzować się krótkim czasem trwania. Twórcy zapowiadają, że odcinki mają mieć maksymalnie 10 minut długości. Na razie nie wiadomo, czy "Slugfest" również będzie trzymał się tej zasady. Nie zdradzono jednak, kiedy serial trafi na Quibi. 

Snpachat
Snpachat
Przeczytaj także Powstanie serial o założycielu Snapchata. Ma przypominać film "Social Network"

Zobacz też: Jak Josh Brolin i bracia Russo zareagowali na teorię o odbycie Thanosa?

Tagi: News Marvel DC Comics Avengers: Infinity War Dokument Marvel Comics Avengers 4