18.05.2019 11:26

Twórcy "Gry o tron" opowiedzieli o zakończeniu serialu i niezadowoleniu fanów

Panowie D.B. Weiss i David Benioff udzielili obszernego wywiadu portalowi Rolling Stone, w którym odpowiedzieli na zarzuty niezadowolonych fanów, a także opisali finał serialu.

Gra o tron
foto: kadr z serialu

"Gra o tron" dobiegnie końca już 20 maja 2019 roku wraz z emisją 6. odcinka 8. sezonu. Z okazji zakończenia najpopularniejszego serialu emitowanego obecnie w telewizji, jego twórcy David Benioff i D.B. Weiss udzielili wywiadu portalowi Rolling Stone, w którym opowiedzieli co nieco o pracy nad "Grą o tron", a także odpowiedzieli na zarzuty niezadowolonych fanów, którzy chętnie krytykują scenarzystów w mediach społecznościowych i na YouTubie.

Gra o tron - twórcy odpowiadają na krytykę fanów

Panowie Benioff i Weiss odnieśli się do krytyki ze strony fanów w sposób bardzo dyplomatyczny. Przyznali, że takie emocjonalne reakcje sprawiają, że czują się bardzo szczęśliwi i doceniani przez publiczność, ale z drugiej strony nie mają czasu i energii na to, by zagłębiać się w słowa widzów:

"

To zaszczyt, że ludzie na tyle się przejmują naszym serialem, że czują potrzebę dzielenia się swoimi przeżyciami na gorąco. Media społecznościowe są ogromną zaletą w budowaniu solidnej bazy fanów. Niestety, nie zagłębiamy się zbytnio w to, co piszą, bo nie mamy na to czasu, ani energii. Samo tworzenie programu jest czasami pracą na kilka zmian. My robimy serial najlepiej, jak potrafimy i możemy mieć jedynie nadzieję, że ludziom się to spodoba. Wiemy też, że nikt nie będzie powstrzymywał słów, kiedy go nie polubią. "

Rolling Stone zapytał się także o personalne odczucia związane z zakończeniem pracy nad "Grą o tron", czyli projektem, nad którym Benioff i Weiss pracowali praktycznie bez przerwy przez ostatnie 10 lat:

"

Naprawdę ciężko jest opisać 10 lat naszego życia, które spędziliśmy z tak wspaniałymi ludźmi i przy okazji robiąc coś, co sprawiało nam tak ogromną przyjemność. Zdecydowanie nie będziemy mogli się przyzwyczaić do tego, że to już koniec. Przynajmniej przez najbliższe kilka miesięcy.  "

Foto: materiały prasowe
Foto: materiały prasowe
Przeczytaj także "Gra o tron": Kto zasiądzie na Żelaznym Tronie? [WYNIKI SONDY]

Scenarzyści zdradzili też tytuły seriali, które według nich naprawdę przygotowały fantastyczne zakończenia swojej historii. Wśród faworytów twórców "Gry o tron" pojawiło się m.in. "Breaking Bad":

"

"Breaking Bad" definitywnie poradziło sobie z końcówką. Naszym zdaniem "Rodzina Soprano" również zakończyła się wspaniale - wtedy to mógł być kontrowersyjny finał, ale po latach wydaje się być świetny. Innymi przykładami są "Pora na przygodę" i "M*A*S*H". Do dziś pamiętamy oglądanie tego ostatniego odcinka razem z 105 milionami innych osób. "

Gra o tron - kiedy premiera ostatniego odcinka?

Tak jak wspomnieliśmy - ostatni odcinek "Gry o tron" zadebiutuje na antenie HBO już 20 maja 2019 roku o godzinie 3:00. Program jest również dostępny na platformie HBO GO. Na szczęście w produkcji jest już pierwszy spin-off serialu, który może zadebiutować już w 1. połowie 2020 roku. Akcja tej produkcji ma być osadzona kilka tysięcy lat przed wydarzeniami z "Gry o tron".

Tagi: Seriale Gra o tron HBO HBO GO Gra o tron: sezon 8