12.02.2019 11:12

Twórcy "Gry o tron" potwierdzili śmierć jednego z bohaterów serialu. O kogo chodzi?

Showrunnerzy "Gry o tron" David Benioff i D.B. Weiss potwierdzili śmierć kolejnego bohatera serialu. Tym razem chodzi zwierzęcą postać - kota Ser Łowcę.

kadr z serialu Gra i tron
foto: kadr z serialu Gra i tron

Serial "Gra o tron" słynie przede wszystkim z zamiłowania twórców do uśmiercania znaczących bohaterów. Nie oznacza to, że postaci epizodycznych nie dosięga śmierć. Fani od wielu miesięcy martwili się o los jednego ze zwierzaków, które były obecne wśród bohaterów adaptacji "Pieśni lodu i ognia". Shrowrunnerzy potwierdzili, że jeden z kotów, który zadebiutował w 4. sezonie serialu, niestety nie żyje.

kadr z serialu Gra o tron
kadr z serialu Gra o tron
Przeczytaj także Jak początkowo miał wyglądać pierwszy odcinek "Gry o tron"?

"Gra o tron" - Ser Łowca nie żyje

Niebawem nadejdzie finałowy sezon "Gry o tron". Oznacza to pożegnanie z wieloma postaciami obecnymi na antenie HBO od prawie 10 lat. Widzowie zastanawiają się, którzy bohaterowie powrócą w ostatnich sześciu odcinkach. Okazuje się, że Ser Łowca - kot należący do Tommena Baratheona nie będzie jednym z nich. David Benioff i D.B. Weiss potwierdzili, że kocurowi skończyły się wszystkie dziewięć żyć. Opowiedzieli o tym w rozmowie z Entertainment Weekly. Jaki los spotkał Ser Łowcę?

"

Cersei nienawidziła imienia Ser Łowca tak bardzo, że nie mogła pozwolić mu przeżyć. Wymyśliła najpotworniejszą z możliwych egzekucji. Śmierć Ser Łowcy była tak straszna, że nie mogliśmy wyemitować tego na antenie. "

Okazuje się, że za śmierć kota odpowiada matka Tommena. Po samobójczej śmierci chłopca postanowiła pozbyć się zwierzaka, który zdołał uciec nawet przed sadyzmem Joffreya. Niestety obecna królowa Westeros była o wiele bardziej bezwzględna. Ser Łowca pojawił się w 4. sezonie serialu jako prezent od Margaery Tyrell, która chciała się nim wkupić w łaski swojego przyszłego młodszego o kilka lat męża. Kot miał rodzeństwo - Lady Wąsik i Bucika. 

Mimo że od ostatniego pojawienia się kota (ostatniego odcinka 4. sezonu) minęło 5 lat, fani wciąż zastanawiali się, czy Ser Łowca powróci. Na pierwszy rzut oka temat może wydawać się błahy, ale w świecie "Gry o tron" zwierzęta często pełnią równie ważną rolę, co ludzie. Wystarczy, chociażby przypomnieć wilkory należące do dzieci z rodu Starków, czy smoki Daenerys Targaryen. Twórcy serialu nie spodziewali się tak dużej popularności niszowej postaci, jaką był Ser Łowca. Weiss zażartował, że w domowym wydaniu "Gry o tron" pojawi się specjalny odcinek poświęcony jedynie kotu Tommena. 

"Gra o tron" sezon 8 - kiedy premiera?

Może Ser Łowca nie powróci w ostatnim sezonie "Gry o tron", ale na widzów serialu HBO i tak czeka moc wrażeń. Nowe odcinki trafią na antenę stacji i pojawią się w ofercie platformy HBO GO już 15 kwietnia 2019 roku.

>>Zobacz też: Pijani fani „Gry o tron” użyczyli głosu smokowi Viserionowi<<

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Gra o tron HBO HBO GO