Twórcy "Gry o tron" zrezygnowali z elementów fantasy, żeby zachęcić do oglądania "matki i futbolistów"

28.10.2019 11:44
Twórcy "Gry o tron" zrezygnowali z elementów fantasy, żeby zachęcić do oglądania "matki i futbolistów" Fot. kadr z serialu "Gra o tron"/HBO

DB Weiss i Dan Benioff pojawili się niedawno na festiwalu filmowym w Austin, gdzie odpowiadali na pytania fanów związane z ich popularnym serialem. 

Twórcy serialu "Gra o tron", czyli DB Weiss i David Benioff pojawili się na Comic-Conie w San Diego, co spowodowało niezadowolenie wśród fanów produkcji, którzy chcieli dowiedzieć się jak najwięcej o rozczarowującym, finałowym sezonie. Panowie musieli jednak odpocząć po 10 latach pracy nad serialem i pojawili się dopiero na panelu na festiwalu filmowym w Austin, który odbywał się w ostatni weekend października.

Twórcy Gry o tron o wyciętych elementach fantasy

Na Twitterze pojawiły się skróty z najważniejszych tematów poruszanych podczas panelu Weissa i Benioffa. Panowie stwierdzili, że specjalnie postanowili wyciąć z serialu elementy fantasy, które były ważne w książkach. Według nich, zabieg miał na celu poszerzenie potencjalnego kręgu odbiorców. Nie chcieli być atrakcyjni "tylko dla specyficznego typu fanów", ale także dla "matek" i "graczy NFL". To wyjaśnia, dlaczego serial pominął m.in. cały wątek Lady Stoneheart.

Przeczytaj także

Nie bali się również przyznać, że na początku nie mieli bladego pojęcia o tym, jak powinno się tworzyć serial. Nie mieli doświadczenia w pisaniu, kiedy poprosili Martina o zgodę na stworzenie ekranizacji. Do tej pory nie wiedzą "co opętało George'a R.R. Martina", że ten przekazał im prawa do jego dzieła życia. 

I chociaż finałowy sezon był dla wielu osób rozczarowaniem, to "Gra o tron" pobiła swój własny rekord i otrzymała aż 32 nominacje do nagród Emmy. Jak stwierdzili sami twórcy, jest to zaskoczeniem - Weiss spodziewał się, że to 7. sezon będzie najczęściej oglądany i najbardziej doceniany. Przyznał też, że cieszy się sukcesem aktorów i załogi odpowiedzialnej za efekty specjalne, make-up i scenografię, ponieważ wiedział "jak ciężko oni na to pracowali". Benioff dodał, że jest to również "kolejny dobry powód na to, by się wspólnie upić".

"Gra o tron" zakończyła się w maju 2019 roku. W produkcji są dwa spin-offy - jeden z nich opowie o Targaryenach, drugi natomiast o wydarzeniach rozgrywających się 100 lat przed "Grą o tron". 

Zobacz także: Maisie Williams opowiedziała o problemach z dorastaniem podczas pracy nad "Grą o tron"

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.