19.09.2019 11:06

Twórcy "Przyjaciół" wyjawili wątki, które według nich były słabe

Marta Kauffman i David Crane wypowiedzieli się niedawno na temat ich największego dzieła, "Przyjaciół". Twórcy przyznali, że nie wszystko w ich serialu rozegrało się po ich myśli.

Przyjaciele
foto: materiały prasowe/Warner Bros. TV

Twórcy "Przyjaciół" wyjawili po latach, które wątki fabularne z ich popularnego serialu były według nich słabe. Marta Kauffman i David Crane byli szefami produkcji i głównymi twórcami "Przyjaciół" od 1994 do 2004 roku, czyli przez całe 10 sezonów trwania produkcji.

Przyjaciele - które wątki są najgorsze?

Duet twórczy przyznał w niedawnym wywiadzie, że nie byli dumni ze wszystkich wątków fabularnych i żartów, które pojawiły się na przestrzeni 236 odcinków. Duet przedstawił dwa wątki, które najbardziej zapadły im w pamięć - pierwszym z nich jest wątek, w którym Phoebe zaczyna się umawiać ze stalkerem jej siostry bliźniaczki Ursuli, a także kiedy Phoebe i Ryan (w tej roli Charlie Sheen) mieli spędzić ze sobą romantyczny weekend, a w rzeczywistości obydwoje zachorowali na ospę wietrzną.

W wywiadzie z The Hollywood Reporter Kauffman powiedziała, że mogli zrobić lepszą pracę:

"

Naprawdę bardzo się staraliśmy, żeby sprawić, by to działało. Bardzo trudno jest mi się cieszyć z dobrych momentów, kiedy mam też fragmenty, gdy mówię do siebie: "O mój Boże, pozwoliliśmy na to? To nasza wina".  "

Przyjaciele
Przyjaciele
Przeczytaj także "Przyjaciele" - powstanie reboot lub kontynuacja kultowego serialu?

Crane dodał, że nie przypomina sobie żadnych konkretnych scen, ale za to ma czasami momenty, że trafia na odcinek i nachodzą go myśli pokroju:

"

Naprawdę? Wow, serio to zrobiliśmy? Nie mogliśmy spędzić 10 minut dłużej na to, by wymyślić lepszy żart? Cóż, epizod epizodowi nie jest równy. "

W lipcu oficjalnie potwierdzono, że "Przyjaciele" opuszczą Netfliksa w USA - wszystko dlatego, że HBO Max zapłaciło platformie streamingowej około 425 milionów dolarów za prawa do emisji produkcji. Samo HBO Max ruszy w 2020 roku. W Polsce "Przyjaciele" wciąż są na Netfliksie. 

Zobacz także: Badania odpowiedziały na odwieczne pytanie: Czy Ross i Rachel mieli przerwę?

Tagi: Seriale Przyjaciele