Twórcy "South Park" stworzą kolejne 5 sezonów serialu oraz... 14 filmów dla Paramount+

06.08.2021 10:42
Twórcy "South Park" stworzą kolejne 5 sezonów serialu oraz... 14 filmów dla Paramount+ Fot. Comedy Central / Splash News/EAST NEWS

Matt Stone i Trey Parker przedłużyli swoje kontrakty z Comedy Central/ViacomCBS. W jego ramach "South Park" będzie powstawał co najmniej do 2027 roku, a twórcy zrealizują oprócz tego 14 filmów dla Paramount+.

South Park doczeka się 5 nowych sezonów

Chociaż w oficjalnym oświadczeniu udostępnionym przez duet nie sprecyzowano, ile pieniędzy Matt Stone i Trey Parker dostaną za swoją umowę, to według źródeł Deadline, ta może opiewać na 900 milionów dolarów. To czyniłoby go jednym z największych w historii telewizji. Wygląda więc na to, że ViacomCBS jest bardzo spragniony nowych materiałów na platformę Paramount+.

Polecamy

Jak rozumiemy, pierwsze 2 z 14 nadchodzących filmów zadebiutują na Paramount+ już w 2021 roku. Jak nietrudno się domyślić, twórcy planują realizować dwie produkcje pełnometrażowe rocznie aż do 2027 roku. 

Na temat tej sytuacji wypowiedzieli się sami Stone i Parker, którzy nie ukrywali, że interesuje ich prospekt realizowania odcinków "South Park" w różnych formach - od standardowych epizodów, aż do specjalnych, dłuższych form (jak np. niedawny "Pandemic Special"):

Comedy Central było naszym domem przez ostatnie 25 lat i cieszymy się, że będziemy pracowali przez kolejne 75 lat. Kiedy przyszliśmy do ViacomCBS z propozycją zrealizowania odcinków w inny sposób, nasi współpracownicy byli od razu pełni wsparcia i pozwolili nam na zrobienie czegoś, co zostało bardzo dobrze przyjęcie. Nie możemy się doczekać powrotu do naszego normalnego trybu pracy nad "South Park", ale teraz możemy próbować czegoś nowego z formą. Miło jest mieć partnerów, którzy nam ufają i pozwalają na eksperymentowanie.

Polecamy

Takiemu "wotum ufności" niewątpliwie pomógł ostatni sukces serialu - specjalny odcinek "South Park" z 30 września 2020 roku przyciągnął przed ekrany 2,3 miliony widzów, tym samym pobił rekord oglądalności serialu sprzed siedmiu lat.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.