Twórcy "The Walking Dead" do homofobów: "W naszym fandomie nie ma miejsca na nienawistną dyskryminację"

27.01.2021 10:25
The Walking Dead - NORMAN REEDUS; ANDREW LINCOLN; LAUREN COHAN; CHANDLER RIGGS; STEVEN YEUN Fot. DARKWOODS PRODUCTIONS / Album/EAST NEWS

Na Twitterze "The Walking Dead" pojawiała się konkretna prośba do wszystkich osób, którym nie podobają się przedstawienia reprezentantów społeczności LGBTQ+ w serialach.

Twórcy serialu "The Walking Dead" dali jasno do zrozumienia osobom, którym nie podobają się przedstawiciele społeczności LGBTQ+ w tekstach kultury popularnej, że nie potrzebują ich obecności w swoich mediach społecznościowych. Jak brzmi wiadomość napisana na Twitterze serialu?

"The Walking Dead" nie chce fanów anty-LGBTQ+

Serial "The Walking Dead" to jedna z najbrutalniejszych produkcji na podstawie komiksów. Trup ściele się gęsto i to dosłownie, bo produkcja opowiada w końcu o świecie po apokalipsie zombie. Jednak to nie nieumarli są tytułowymi żywymi trupami, tylko osoby, którym udało się przeżyć.

Polecamy

Chociaż bohaterowie "The Walking Dead" wielokrotnie pokazali najgorsze ludzkie instynkty i wielu z nich przepełnia nienawiść, twórcy serialu nie chcą, żeby negatywne emocje pojawiały się w mediach społecznościowych związanych z produkcją. Z tego powodu na Twitterze "The Walking Dead" zamieszczono prośbę skierowaną do pewnej grupy fanów serialu.

Hej, cześć. Jeśli postacie LGBTQ + w telewizji (lub gdziekolwiek) sprawiają, że czujesz się niekomfortowo lub denerwujesz się, prosimy, nie obserwujcie nas. Chociaż zachęcamy również do spojrzenia w głąb siebie i większej akceptacji. Wiedz, że w naszym fandomie nie ma miejsca na nienawistną dyskryminację lub umyślną ignorancję. Dziękujemy.

Oczywiście powyższy post odnosi się do krytyki spowodowanej pojawieniem się w serialu kilku postaci, będących przedstawicielami społeczności LGBTQ+. Chodzi między innymi o Aarona, granego przez Rossa Marquanda, Tarę Chambers, w którą wcieliła się Alanna Masterson, czy postać Paula "Jesusa" Rovię Toma Payne'a.

Polecamy

Nie oznacza to jednak, że przedstawiciele LGBTQ+ nie szczędzą gorzkich słów w kierunku twórców serialu. Zarzucają im między innymi eliminację nieheteronormatywnych postaci, w tym Tary i Jesusa. Skrytykowano również brak eksploracji niektórych homoseksualnych wątków serialu. Jesus jedynie napomknął o swoim homoseksualizmie, ale nigdy nie ukazano tego bohatera w związku, w przeciwieństwie do wielu bohaterów heteroseksualnych. Twórcy obiecali jednak widzom, że naprawią swoje błędy i więcej rozbudowanych inkluzywnych wątków pojawi się w jednym ze spin-offów "The Walking Dead".

Polecamy

"The Walking Dead" sezon 10C - kiedy premiera dodatkowych odcinków?

Serial powoli zmierza ku końcowi. Zanim zobaczymy finał "The Walking Dead", na antenę AMC trafi trzecia część 10. sezonu produkcji. Premiera pierwszego z nowych odcinków została zaplanowana na 28 lutego 2021 roku. Koniec "The Walking Dead" nie oznacza jednak całkowitego pożegnania się z ocalałymi z apokalipsy zombie. W planach jest już kilka spin-offów, między innymi serial o Daryli i Carol Peletier.

Polecamy
Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.