Twórcy "The Walking Dead" sparodiowali "Red Dead Redemption 2"

Kamil Kacperski
29.10.2018 14:00
Twórcy "The Walking Dead" sparodiowali "Red Dead Redemption 2" Fot. materiały prasowe

Stacja AMC podzieliła się na Twitterze banerem promocyjnym "Red Dead Redemption 2", na którym Arthur Morgan został zastąpiony szeryfem Rickiem Grimesem. Zobaczcie efekt ich pracy. 

W piątek 26 października 2018 roku do sprzedaży trafiło "Red Dead Redemption 2", czyli kontynuacja przeboju Rockstara z 2010 roku. Z tej okazji na Twitterze pojawiło się mnóstwo lepszych i gorszych fan-artów, wiele dobrych słów ze strony innych deweloperów, a także podziękowań ze strony twórców za tak ciepłe przyjęcie ich produkcji. Z popularności RDR2 postanowili skorzystać również ludzie spoza branży gier wideo - wśród nich znaleźli się artyści odpowiedzialni za serial AMC "The Walking Dead".

Na oficjalnym Twitterze programu pojawiła się jedna z grafik promocyjnych "Red Dead Redemption 2", która przedstawiała oryginalnie Arthura Morgana, głównego bohatera gry. Twórcy "The Walking Dead" postanowili ją przerobić i zamienili kowboja na szeryfa Ricka Grimesa, protagonistę ich serialu. Jego zdjęcie zostało odpowiednio przerobione, a napis "Red Dead Redemption 2" został zastąpiony przez "Walking Dead Redemption IX". Zobaczcie sami:

The Walking Dead - kiedy zginie Rick?

W poście możemy jeszcze przeczytać, że twórcy "The Walking Dead" życzą wszystkim "wesołego dnia Red Dead Redemption 2". Trzeba przyznać, że jest to dość miłe zachowanie ze strony marketingowców AMC. Ciekawe, czy ten mały romans może zaowocować dodaniem Ricka Grimesa do "Red Dead Online", czyli wieloosobowego trybu gry Rockstara. Jest to mało prawdopodobne, ale nikt nie zabroni nam marzyć o takim crossoverze. 

Pozostając jeszcze chwilę przy Ricku Grimesie - wiemy, że postać niedługo zginie w "The Walking Dead", ponieważ Andrew Lincoln postanowił odejść z obsady serialu. Śmierć bohatera nadejdzie w 5. odcinku 9. sezonu, który zostanie wyemitowany w USA 4 listopada 2018 roku, a u nas dzień później. W Polsce program jest emitowany na antenie telewizji FOX. 

Red Dead Redemption 2 - problemy z wykorzystywaniem pracowników

"Red Dead Redemption 2" będzie ogromnym hitem finansowym - nie trzeba być analitykiem giełdowym, żeby to przewidzieć. Ciekawe jest jednak to, jaki wpływ na sprzedaż produkcji będzie miała afera związana z wykorzystywaniem pracowników, która wybuchła na kilka dni przed premierą gry. "Red Dead Redemption 2" jest dostępne na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.