11.04.2018 14:03

Twórcy „Westworld” strollowali fanów

2. sezon „Westworld” nadciąga. Tymczasem twórcy serialu postanowili zakpić sobie z fanów, umieszczając w sieci wideo ze spoilerami nadchodzących odcinków. 

Westworld 2
foto: kadr z serialu Westworld

Pierwszy sezon „Westworld” okazał się wielkim sukcesem. Stacja HBO od razu wzięła się za przygotowywanie kontynuacji. Wierni fani czekają na 2. sezon opowieści o futurystycznym parku rozrywki, którego „pracownicy”, postanowili się zbuntować. Nadchodzącej premierze towarzyszy wiele ciekawych akcji marketingowych. Od tradycyjnych zapowiedzi i zwiastunów, po prawdziwe wyzwania dla widzów. Tym razem twórcy uderzyli w humorystyczną nutę. Postanowili zaspoilerować 2. sezon, jednocześnie trollując fanów. 

„Westworld 2” - spoilery wyciekły do sieci?

Jonathan Nolan i Lisa Joy postanowili zepsuć zabawę widzów. Na serwisie Reddit zamieścili wpis: jeśli post zdobędzie 1000 dodatnich punktów, twórcy umieszczą link do spoilera 2. sezonu „Westworld”. W krótkim czasie pojawiło się 4 razy więcej pozytywnych głosów, więc autorzy wpisu nie mieli wyboru. Spełnili swoją obietnicę i zamieścili trwający prawie 30 minut film. Uwaga! Oglądacie na własną odpowiedzialność!

Wideo zaczyna się zupełnie nowym fragmentem serialu, w którym widzimy postać Bernarda Lowe'a (Jeffrey Wright). Bohater wchodzi do miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu i nagle słyszy... „Never Gonna Give You Up” Ricka Astleya. Nie jest to jednak tradycyjny rickroll. Piosenka została wykonana przez Evan Rachel Wood i Angelę Sarafyan. Reszta filmu to pies w czerni i bieli siedzący przy pianinie. 

Musicie przyznać, że twórcom „Westworld” udał się internetowy żarcik. Szczególnie że przecieki i spoilery są od jakiegoś czasu bolączką stacji HBO. Co wydarzy się w drugim sezonie serialu? Dowiemy się już 22 kwietnia 2018 roku, kiedy pierwszy odcinek „Westworld” trafi na ekrany telewizorów. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale HBO Westworld