Twórcy serialu „Dzwonnik z Notre-Dame” znaleźli odtwórcę Quasimodo

Sergiusz Kurczuk
29.03.2018 13:30
Twórcy serialu „Dzwonnik z Notre-Dame” znaleźli odtwórcę Quasimodo Fot. Album Online/East News

Tom Hollander zagra garbatego dzwonnika z paryskiej katedry w serialu opartym na powieści Victora Hugo. 

Ludzie lubią oglądać na nowo dobrze znane historie. Stąd wszystkie remaki, rebooty i sequele. Chociaż uważa się, że Hollywood od kilka lat cierpi na brak kreatywności i wciąż podaje te same filmy w innym opakowaniu, akurat w przypadku opowieści o garbatym dzwonniku z paryskiej katedry jest trochę inaczej. Pierwszy film na podstawie powieści Victora Hugo „Katedra Marii Panny w Paryżu” pojawił się już w roku 1905. Od tego czasu powstało kolejnych 12 produkcji kinowych (w tym filmy animowane i kilka wariacji) oraz 5 seriali telewizyjnych. Stacja ITV postanowiła sięgnąć po sprawdzoną historię i przedstawić ją po swojemu. Twórcy wybrali już aktora, który wcieli się w Quasimodo.

„Dzwonnik z Notre-Dame” - Tom Hollander jako Quasimodo

Jak podaje independent.ie, twórcy serialu do roli garbatego, zdeformowanego dzwonnika wybrali Toma Hollandera. Aktor występował w takich produkcjach, jak seria „Piratów z Karaibów”, „Czas na miłość”, „Duma i uprzedzenie” czy „Hannah”. Okazuje się, że aktor od dawna marzył, żeby wcielić się w Quasimodo. Powiedziała o tym Hannah Pescod, producent wykonawcza z firmy Bandstand Productions. 

Jesteśmy podekscytowani możliwością pracy z Andrew Daviesem nad „Dzwonnikiem z Notre-Dame” dla ITV. To naprawdę pasjonujące przedsięwzięcie. Tom kochał tę powieść od czasu, kiedy przeczytał ją po raz pierwszy jako nastolatek, a ramy miniserialu telewizyjnego są idealne na przeniesienia spektakularnej i obrazowej narracji niesamowitej powieści Victora Hugo. 

Pescod wspomniała o Andrew Davisie, który został wybrany jako scenarzysta. Pracował już nad przeniesieniem słynnych powieści na mały ekran. Spod jego pióra wyszły scenariusze do seriali „Duma i uprzedzenie” oraz „Wojna i pokój”. Oficjalnie serial nie dostał jeszcze zielonego światła, ale stacja już zamówiła prace nad „Dzwonnikiem z Notre-Dame”. Na razie nie podano większej ilości szczegółów, ale produkcja zapowiada się obiecująco. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.