08.06.2019 14:09

Twórcy serialu animowanego "X-Men" z lat 90. chcą stworzyć kontynuację serii

Bardzo ciekawą informację podał serwis The Hollywood Reporter - jeden z rysowników pracujących nad oryginałem stwierdził, że jego marzeniem jest dalsza praca nad serialem z lat 90.

X-Men
foto: materiały prasowe

Dzieciaki z lat 90. - łączcie się! Ludzie odpowiedzialni za "X-Men: The Animated Series" rzekomo pracują nad nową odsłoną serialu. Według dziennikarzy z portalu The Hollywood Reporter, twórcy oryginalnej produkcji o Mutantach są obecnie zajęci tworzeniem nowego projektu dla nowych właścicieli praw do serii X-Men, czyli Disneya. Rzekomo artyści bardzo chcą dokończyć historie znane z oryginalnego serialu animowanego z lat 90.

X-Men - powstanie kontynuacja serialu z lat 90.?

THR zacytował nawet jednego z rysowników, Larry'ego Houstona. Artysta zdradził, że jego największym marzeniem dotyczącym współpracy z Disneyem jest właśnie powrócenie do serialu i kontynuacja tego, co zostało niedokończone przez anulowanie "X-Men: The Animated Series":

"

Naszym największym marzeniem jest po prostu rozpoczęcie od miejsca, w którym ostatnio skończyliśmy. "

Serial "X-Men: The Animated Series" doczekał się łącznie 76 odcinków rozłożonych na 5 sezonów i w latach 90. należał wraz z "Batmanem" i "Spider-Manem" do "świętej trójcy" najlepszych animacji o superbohaterach. Wszystkie te seriale łączyła podobna warstwa wizualna, a także podobna konstrukcja - pojedyncze odcinki składały się często na dłuższe historie (zwykle adaptacje znanych serii komiksowych), a bohaterowie rozwijali się i zmieniali na przestrzeni kolejnych odcinków.

X-Men: The Last Stand i Dark Phoenix
X-Men: The Last Stand i Dark Phoenix
Przeczytaj także Film "Dark Phoenix" gorszy od "X-Men: The Last Stand"? Miażdżące oceny krytyków na Rotten Tomatoes

Produkcja była ufundowana przez firmę Saban, która przejęła prawa po tym, gdy Marvel prawie zbankrutował w trakcie lat 90. Funkcje producentów wykonawczych pełnili m.in. Avi Arad i Stan Lee, którzy kilka lat później wspólnymi siłami stworzyli trylogię "Spider-Man" z Tobey'em Maguire'em w roli głównej.  

Od czasu premiery serialu X-Men stali się jednymi z najpopularniejszych postaci fikcyjnych w popkulturze i do tej pory powstało 10 filmów o przygodach Mutantów. Ostatni z filmów, czyli "X-Men: Dark Phoenix" trafił do kin 7 czerwca 2019 roku. Niestety, recenzje produkcji sugerują, że film nie spełnił oczekiwań i jest raczej rozczarowującym zakończeniem przygód X-Men na dużym ekranie.

Chcielibyście zobaczyć kontynuację tego serialu?

Tagi: X-Men Marvel