Twórcy wyjaśnili, o co chodzi w tytułach odcinków serialu "Watchmen"

25.11.2019 12:04
Twórcy wyjaśnili, o co chodzi w tytułach odcinków serialu "Watchmen" Fot. kadr z serialu "Watchmen"/HBO

Scenarzyści serialu "Watchmen" na HBO postanowili przygotować bardzo ciekawe tytuły odcinków, które w sposób nieoczywisty nawiązują do ich treści. Twórcy opowiedzieli co nieco o swoim zamyśle na nazwy epizodów.

W sieci pojawiły się informacje dotyczące tytułów odcinków "Watchmen", które na pierwszy rzut oka wyglądają absurdalnie. Okazuje się jednak, że twórcy umyślnie zaproponowali widzom niedorzeczne tytuły, które w mniejszy lub większy sposób odnoszą się do wydarzeń przedstawianych w kolejnych odcinkach. Poniżej znajdziecie wytłumaczenie nazw poszczególnych epizodów 1. sezonu serialu "Watchmen".

Odcinek 1 - "It's Summer, And We're Running Out of Ice"

Tytuł jest nawiązaniem do musicalu "Black Oklahoma!", który widzimy w początkowych fragmentach premiery "Watchmen". Fragment z tekstem pochodzi z utworu "Pore Jud is Daid", który opowiada o śmierci Judda Fry'a i zwiastuje śmierć jednego z głównych bohaterów serialu, Judda Crawforda (ten zostaje zamordowany przez czarnoskórego rewolucjonistę).

Odcinek 2 - "Martial Feats of Comanche Horsemanship"

Jest to kolejne nawiązanie do Judda Crawforda, jednak tym bardziej bardziej abstrakcyjne. Tytuł jest parafrazą nazwy obrazu "Comanche Feats of Martial Horsemanship" George'a Catlina. Dzieło sztuki wisi w domu rodzinnym Crawfordów i możemy je zobaczyć w kilku scenach odcinka. 

Odcinek 3 - "She Was Killed By Space Junk"

Tytuł nawiązuje do zespołu Devo i ich przeboju "Space Junk" ("Kosmiczny złom"). W oryginalnych komiksach Laurie wspomina o swojej miłości do kapeli, a nazwa odcinka zapowiadała po prostu pojawienie się byłej Silk Spectre w serialu "Watchmen". 

Odcinek 4 - "If You Don't Like My Story, Write Your Own"

Tutaj zacytowana został Chinua Achebe, który napisał powyższe zdanie w książce "Wszystko rozpada się". Powieść możemy zobaczyć w końcowych fragmentach odcinka, gdy czyta ją Cal Abar, mąż głównej bohaterki Angeli. Kobieta zdradza mu zakończenie książki, co ma być pretekstem do rozpoczęcia kłótni. 

Odcinek 5 - "Little Fear Of Lightning"

Twórcy użyli fragmentu "20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi". Pełen cytat odnosi się do strachu, a konkretnie tego, że gdyby nie było błyskawicy, człowiek nie bałby się pioruna. Jest to ciekawe nawiązanie do odcinka, w którym Wade/Looking Glass dowiaduje się, że atak ośmiornicy na Nowy Jork był sprawką jednego człowieka, a cała ludzkość żyje w kłamstwie. 

Odcinek 6 - "This Extraordinary Being"

Tym razem tytuł nawiązywał do twórczości znanej w uniwersum serialu. Odnosi się do fragmentu "Under the Hood" autorstwa Hollisa Masona, w którym pisarz opowiedział o nagłym wzroście popularności zamaskowanych herosów. W tym rozdziale, Mason opowiada historię o Hooded Justice, który zatrzymał napad na sklep. Ten fragment widzieliśmy zresztą w poprzednich odcinkach "Watchmen".

Pozostałe 2 odcinki "Watchmen" zadebiutują na HBO w nadchodzących tygodniach, czyli kolejno 2 i 9 grudnia 2019 roku. Wszystkie odcinki są dostępne na HBO GO.  

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.