Twórczość Alfreda Hitchcocka trafi na mały ekran

Robert Skowronski
29.09.2016 12:47
Twórczość Alfreda Hitchcocka trafi na mały ekran Fot. Collection Christophel / RnB / East News

Mistrz suspensu powróci na małe ekrany. No może nie on we własnej osobie, ale ożyje jego twórczość za sprawą serialu bazującego na dokonaniach Alfreda Hitchcocka.

Projektem ma się zająć firma producencka działająca pod banderą NBC Universal. Na ekran przeniesione zostaną klasyczne historie stworzone przez reżysera „Psychozy”. Całość ma zyskać tytuł „Welcome to Hitchcock”.

O pomyśle na odcinkową serię opowiedział Dawn Olmstead z Universal Cable Productions:

Długo po swojej śmierci Alfred Hitchcock wciąż pozostaje jednym z największych reżyserów i wizjonerów na świecie. To mistrz manipulacji i makabry. Jesteśmy zaszczyceni, że osoby dysponujące spuścizną twórcy nam zaufały i pozwoliły na oddanie hołdu pracy Hitchcocka.

Studio zapowiedziało, że serial ma oddać charakterystyczny dla reżysera sposób prowadzenia narracji, który pamiętamy nie tylko z pełnometrażowej „Psychozy” i „Ptaków”, ale również z serii „Alfred Hitchcock przedstawia”. Telewizyjna antologia ma zawierać ducha klasycznych dokonań reżysera. Każdy sezon będzie się zaś skupiał na osobnej tajemnicy czy zagadkowej zbrodni. Jest to więc strategia dobrze znana miłośnikom „American Horror Story”.

O powstającym „Welcome to Hitchcock” i nadziejach związanych z serialem opowiedziała też Katie O’Connell-Fiala z Hitchcock Trust and MTK Corporation, a prywatnie wnuczka filmowca:

Nasz dziadek zawsze współpracował z najlepszymi, aby nadać kształt swoim artystycznym wizjom. Jesteśmy przekonani, że Universal Cable Productions dołoży największych starań w pomocy nam przy dbaniu o pamięć o dokonaniach Alfreda Hitchcocka.

Vermilion Entertainment oraz 1492 Pictures/Ocean Blue Entertainment będą producentami serialu. Dla Vermilion będzie to pierwsze przedsięwzięcie telewizyjne, nad którym firma obejmie pieczę. Producentami wykonawczymi zostali zaś Chris Columbus, Michael Barnathan, Timmy Thompson oraz Todd Thompson. Nad całością czuwa także rodzina Alfreda Hitchcocka. Reżyserem odcinka pilotażowego będzie wspomniany Chris Columbus, czyli twórca m.in. „Kevina samego w domu” czy też dwóch pierwszych odsłon serii o Harrym Potterze.

Fani seriali z dreszczykiem zapewne zacierają też ręce na myśl o telewizyjnej wersji prozy H.P. Lovecrafta. To dlatego, że ma powstać serialowa antologia bazująca na twórczości autora „Zewu Cthulhu”.

Cieszycie się, że twórczość Hitchcocka trafi na mały ekran?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.