Twórczyni „Wiedźmina” zdradza szczegóły serialu Netfliksa

Sergiusz Kurczuk
02.01.2018 10:32
Twórczyni „Wiedźmina” zdradza szczegóły serialu Netfliksa Fot. kadr z gry Wiedźmin III

O serialu „Wiedźmin” wiadomo nie wiele. Lauren S. Hissrich shworunnerka produkcji Netflix postanowiła uchylić rąbka tajemnicy.

Serial na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego rozpala wyobraźnię fanów fantasy. Dzięki ogromnemu sukcesowi polskiej serii gier o Geralcie z Rivii postać zaczęła funkcjonować w świadomości miłośników fantastycznych historii  na całym świecie. O polskim filmie i serialu lepiej nie wspominać, na szczęście potencjał w twórczości Sapkowskiego dostrzegła platforma Netflix. Niebawem zobaczymy przygody Wiedźmina na miarę „Gry o tron”. Nad pracami czuwa sam autor książek oraz Tomasz Bagiński, który zajmie się produkcją i reżyserią. Za całość odpowiedzialna jest Lauren S. Hissrich. Shworunnerka znana jest z pracy nad takimi serialami Netfliksa jak „Power”, „Daredevil” czy „The Defenders. Zapowiada się więc dobrze.

Problem tkwi w tym, że chociaż serial powstaje od maja 2017 roku, do tej pory nie wiele wiadomo na jego temat. Potwierdzono jedynie, że produkcja zostanie oparta na 8 tomach sagi Geralta. Hissrich z końcem 2017 postanowiła zdradzić kilka informacji dotyczących fabuł i obecnego stanu pracy nad „Wiedźminem”. Na jej Twitterze pojawiły się interesujące posty. 

Nowy dzień, więcej map, (dużo) więcej kawy. Czas na rozwalenie tego pilota!

Pojawia się wiele pytań na temat „Wiedźmina”, więc oto co mogę powiedzieć: w rozumieniu telewizyjnym, jest na wczesnym etapie produkcji. Przed nami długa droga castingów i szukania lokacji oraz budowania świata. Obecnie jestem ja, książki, wielu świetnych partnerów z ogromną wiedzą i mój ukochany komputer. Robimy to.  

Pierwszy tweet został okraszony zdjęciem, które prawdopodobnie dużo mówi o fabule serialu. Widzimy na nim mapę świata stworzonego przez Sapkowskiego, na której zaznaczono miejsca znane z książek polskiego pisarza. Widzimy między innymi zamek Kaer Morhen, gdzie odbywał się trening młodych Wiedźminów, Vengerberg - miasto, w którym urzędował król Demawend, Cintra - miejsce narodzin Ciri oraz Aretuza – słynna szkoła czarodziejek, odwiedzona przez głównego bohatera u boku Yennefer.

Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość. Jak widać prace nad serialem są we wstępnej fazie, nie wiadomo kto wystąpi w produkcji, ani kiedy możemy się jej spodziewać na platformie. Póki co, możemy jedynie cieszyć się fanowską twórczością miłośników „Wiedźmina”

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.