02.01.2018 10:32

Twórczyni „Wiedźmina” zdradza szczegóły serialu Netfliksa

O serialu „Wiedźmin” wiadomo nie wiele. Lauren S. Hissrich shworunnerka produkcji Netflix postanowiła uchylić rąbka tajemnicy.

Twórczyni „Wiedźmina” zdradza szczegóły serialu Netfliksa
foto: kadr z gry Wiedźmin III

Serial na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego rozpala wyobraźnię fanów fantasy. Dzięki ogromnemu sukcesowi polskiej serii gier o Geralcie z Rivii postać zaczęła funkcjonować w świadomości miłośników fantastycznych historii  na całym świecie. O polskim filmie i serialu lepiej nie wspominać, na szczęście potencjał w twórczości Sapkowskiego dostrzegła platforma Netflix. Niebawem zobaczymy przygody Wiedźmina na miarę „Gry o tron”. Nad pracami czuwa sam autor książek oraz Tomasz Bagiński, który zajmie się produkcją i reżyserią. Za całość odpowiedzialna jest Lauren S. Hissrich. Shworunnerka znana jest z pracy nad takimi serialami Netfliksa jak „Power”, „Daredevil” czy „The Defenders. Zapowiada się więc dobrze.

Problem tkwi w tym, że chociaż serial powstaje od maja 2017 roku, do tej pory nie wiele wiadomo na jego temat. Potwierdzono jedynie, że produkcja zostanie oparta na 8 tomach sagi Geralta. Hissrich z końcem 2017 postanowiła zdradzić kilka informacji dotyczących fabuł i obecnego stanu pracy nad „Wiedźminem”. Na jej Twitterze pojawiły się interesujące posty. 

"

Nowy dzień, więcej map, (dużo) więcej kawy. Czas na rozwalenie tego pilota! "

"

Pojawia się wiele pytań na temat „Wiedźmina”, więc oto co mogę powiedzieć: w rozumieniu telewizyjnym, jest na wczesnym etapie produkcji. Przed nami długa droga castingów i szukania lokacji oraz budowania świata. Obecnie jestem ja, książki, wielu świetnych partnerów z ogromną wiedzą i mój ukochany komputer. Robimy to.   "

Pierwszy tweet został okraszony zdjęciem, które prawdopodobnie dużo mówi o fabule serialu. Widzimy na nim mapę świata stworzonego przez Sapkowskiego, na której zaznaczono miejsca znane z książek polskiego pisarza. Widzimy między innymi zamek Kaer Morhen, gdzie odbywał się trening młodych Wiedźminów, Vengerberg - miasto, w którym urzędował król Demawend, Cintra - miejsce narodzin Ciri oraz Aretuza – słynna szkoła czarodziejek, odwiedzona przez głównego bohatera u boku Yennefer.

Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość. Jak widać prace nad serialem są we wstępnej fazie, nie wiadomo kto wystąpi w produkcji, ani kiedy możemy się jej spodziewać na platformie. Póki co, możemy jedynie cieszyć się fanowską twórczością miłośników „Wiedźmina”

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News Wiedźmin