16.08.2018 11:43

Ujawniono w jakim mieście powstaną zdjęcia do serialowego „Wiedźmina”?

Kolejne wieści z produkcji nowego serialu Netflixa. W sieci pojawiła się informacja odnośnie miejsca, w którym zostaną nakręcony serialowe przygody Geralta z Rivii. 

Geralt
foto: kadr z gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”

Trwają castingi do serialowego „Wiedźmina”. Nowa produkcja Netflixa oparta na powieściach Andrzeja Sapkowskiego od początku budzi ogromne emocje. Fani serii zastanawiają się nad najdrobniejszymi szczegółami serialowej adaptacji słynnej serii - od obsady aż po monstrum, które mogą się w niej pojawić. I chociaż te informacje prawdopodobnie jeszcze długo nie ujrzą światła dziennego, bardzo możliwe, że wiadomo w jakim państwie powstaną zdjęcia do serialu.

Zdjęcia do „Wiedźmina” powstaną w Budapeszcie?

Według doniesień portalu Omega Underground serial Netflixa zostanie nakręcony w Budapeszcie. Produkcja nie wyklucza jednak, że niektóre sceny mogą powstać również w innych lokalizacjach. Ta informacja pozostawia trochę nadziei polskim fanom - może okaże się, że wśród serialowych lokacji pojawi się jakiś polski akcent. 

„Wiedźmin” - nowy serial Netflixa

Pierwszy sezon „Wiedźmina” będzie liczył 8 odcinków. Jak zapowiadali wcześniej jego twórcy, po wybraniu odpowiedniego miejsca do filmowania, ruszą intensywne prace nad kompletowaniem obsady. Zgodnie z przewidywaniami, serial ma zadebiutować w 2020 roku. Prace na planie mają się ponoć rozpocząć zimą 2018 roku. 

„Wiedźmin” jest niewątpliwie jedną z najbardziej wyczekiwanych produkcji Netflixa. Niektórzy fani obawiają się sposobu, w jaki platforma zdecyduje się ukazać losy Geralta z Rivii - a konkretniej tego, że produkcja może zbyt mocno różnić się od książkowego pierwowzoru. 

„Wiedźmin” - kogo zobaczymy w obsadzie?

Niemalże od samego momentu ogłoszenia prac nad serialem, miłośnicy twórczości Sapkowskiego zastanawiają się, kto wcieli się w postać Geralta, Yennefer czy Triss. O główną rolę w produkcji ubiegał się ponoć Sebastian Stan, a o angażu fantazjował nawet Henry Cavill. Niedawno w sieci zadebiutowało również wideo z przesłuchania brytyjskiego aktora Maxa Besleya. 

W internecie regularnie pojawiają się także filmy z castingów do roli Yennefer. O rolę miłości Geralta walczyły już m.in Belçim Bilgin Erdogan, a także Clark Backo oraz Katie Keight. 

Netflix stawia na seriale z różnych części świata

Ciesząca się ogromną popularnością wśród użytkowników platforma streamingowa początkowo realizowała swoje produkcje głównie na terenie USA. Jednak po sukcesach niemieckiego serialu „Dark”, włoskiego „Suburra” oraz przejętego od Brytyjczyków „Black Mirror” firma zamierza zaangażować się również w projekty spoza Stanów Zjednoczonych.

W kwietniu 2018 roku, na rzymskiej konferencji See What's Next Netflix zapowiedział realizację ponad kilkunastu nowych europejskich projektów. W sierpniu 2018 roku pojawiła się również informacja, że firma zajmie się produkcją swojego pierwszego arabskiego serialu.

Olga Konarzycka
Tagi: Seriale Wiedźmin