30.05.2018 13:55

Netflix kupił prawa do polskiego serialu z Sebastianem Fabjańskim

W sieci pojawiła się informacja, że już niebawem na Netfliksie pojawi się polski serial kryminalny, w którym główne role zagrali Marta Nieradkiewicz, Sebastian Fabjański, Agata Kulesza i Bartłomiej Topa.

Sebastian Fabjański
foto: kadr z serialu „Ultraviolet”

Netflix planuje poszerzyć swoją ofertę o polską produkcję telewizyjną stacji AXN, zrealizowaną przez Sony Pictures Television Networks. Mowa oczywiście o serialu „Ultraviolet”, w którym w główne role wcielili się Marta Nieradkiewicz, Sebastian Fabjański, Agata Kulesza i Bartłomiej Topa.

Ultraviolet

„Ultraviolet” na Netflix?

„Ultraviolet” zadebiutował na kanale AXN Polska w październiku 2017 roku. Kryminalna produkcja w reżyserii Jana Komasy i Sławomira Fabickiego cieszyła się ogromną popularnością, co znacząco zwiększyło oglądalność stacji i skłoniło giganta streamingowego do zainwestowania w prawa do serialu. 

Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, Netflix zdecydował się dodać serial „Ultraviolet” do swojej oferty, także międzynarodowej. Informację tę potwierdziła Magdalena Mastalerz, PR manager Sony Pictures Television Networks Central Europe - studia, które zajmuje się realizacją serialu. Serial ma pojawić się w ofercie Netflix jeszcze w 2018 roku.

„Ultraviolet” - o czym jest?

Serial opowiada o amatorskiej grupie detektywów o nazwie Ultraviolet. Jej członkowie badają niewyjaśnione przez policję sprawy kryminalne, korzystając głównie z internetu i nowych technologii. W główną rolę 30-letniej Oli Serafin wciela się Marta Nieradkiewicz. Partnerują jej Sebastian Fabjański, Agata Kulesza i Bartłomiej Topa. W serialu pojawili się także Sebastian Kalita, Weronika Rosati, Michał Żurawski, Mateusz Damięcki, Anna Dereszowska, Bartosz Gelner i Magdalena Czerwińska. 

Produkcja została w całości zrealizowana w Polsce. Reżyserią zajęli się Jan Komasa („Sala Samobójców”, „Miasto 44”) i Sławomir Fabicki („Z odzysku”), jednym z producentów była Wendy West („Dexter”). Dotychczas powstał tylko jeden sezon serialu „Ultraviolet”, jednak stacja nie wyklucza jego kontynuacji. 

Netflix jest także w trakcie realizacji pierwszej własnej polskiej produkcji. Serial „1983” w reżyserii m.in. Agnieszki Holland ma zadebiutować w serwisie w 2018 roku.

Natalia Hluzow
Tagi: Netflix