31.05.2020 13:25

Uroczy Baby Yoda mógł być naprawdę paskudny. Wstępne szkice postaci budzą niepokój

W sieci pojawiły się szkice koncepcyjne prezentujące Baby Yodę. Okazuje się, że słodki maluch mógł wyglądać zupełnie inaczej. 

Baby Yoda
foto: kadr z wideo

Mały Baby Yoda z serialu "The Mandalorian" podbił serca widzów na całym świecie. Uroczy stworek okazał się strzałem w dziesiątkę Disneya. Nawet jeśli komuś nie przypadła do gustu fabuła produkcji, widzowie nie mogli powstrzymać się od śledzenia dalszych losów słodkiego, zielonego niemowlaka. Jednak jak się okazuje, postać mogła wyglądać zupełnie inaczej.

Baby Yoda mógł być brzydki. Oto wstępne szkice postaci

W jednym z najnowszych odcinków serialu dokumentalnego "Disney Gallery: Star Wars: The Mandalorian" pojawiły się rysunki koncepcyjne małego Yody. Produkcja to seria filmów ujawniająca kulisy powstawania "Mandaloriana". Tym razem twórcy zdradzili, jak wyglądały prace nad stworzeniem postaci zielonego niemowlaka.

The Mandalorian
The Mandalorian
Przeczytaj także "The Mandalorian": z naukowego punktu widzenia Baby Yoda nie ma sensu

Jon Favreau podkreślił, że ekipie zależało zarówno na tym, żeby nowa postać poruszyła serca widzów, jak i aby przypominała znanego wszystkim dorosłego Yodę.

"

Mamy mnóstwo archiwalnych rysunków. Niektóre z nich były zbyt urocze, a niektóre zbyt brzydkie, w jeszcze innych zaobserwowaliśmy zaburzenia proporcji. "

Ostatecznie wybrano pomysł Chrisa Alzmanna, który po udoskonaleniu znamy z serialu. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić, co by było, gdyby zamiast uroczej postaci na ekranie pojawiała się ożywiona wersja jednego z poniższych rysunków.

Foto: materiały prasowe Disney +
Foto: materiały prasowe Disney +
Przeczytaj także Koniec z Baby Yodą - oto zbuntowany Teenage Yoda w "zwiastunie" 2. sezonu "The Mandalorian"
Tagi: Star Wars The Mandalorian