19.04.2019 14:40

Usunięta scena z 1. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" potwierdziła jedną z teorii fanów

Do sieci po premierze 1. epizodu ostatniego sezonu serialu trafiło zakulisowe wideo, w którym mogliśmy poznać sporo szczegółów dotyczących pracy twórców "Gry o tron". W materiale znalazła się też nieco przedłużona wersja rozmowy Daenerys z Jonem, w której potwierdzono pewną mało znaną teorię fanów. 

Gra o tron 8
foto: kadr z serialu

Jednym z najbardziej zapierających dech w piersiach momentem 1. odcinka 8. sezonu "Gry o tron" był niewątpliwie lot na smoku Jona Snow. Bohater jest pierwszą osobą (poza Daenerys oczywiście), która miała okazję samemu zasiąść na grzbiecie ogromnego gada. Po krótkiej przejażdżce para w końcu znów dotknęła ziemi. Jon zażartował, że Daenerys w ten sposób kompletnie zrujnowała dla niego jazdę konną, która już nigdy nie będzie mu dawała takiej satysfakcji, jak dosiadanie smoka.

Gra o tron - potwierdzono jedną z teorii

W oficjalnym odcinku na tym zakończyła się ta wymiana zdań. Jednak w udostępnionym po premierze wideo zakulisowym dowiadujemy się, że fragment był pierwotnie nieco dłuższy - widzimy bowiem, jak Jon zaczyna tłumaczyć Daenerys, co konkretnie miał na myśli. Mężczyzna powiedział jej, że czuł, jakby smok dokładnie wiedział, co Jon miał na myśli podczas lotu:

"

Mam wrażenie, że on wiedział dokładnie, gdzie chciałem polecieć. "

Omawiany fragment zaczyna się około 12:10:

Fani od dawna zakładali, że więź Targaryenów ze smokami jest o wiele większa, niż nam się wydaje. Daenerys nazywa smoki swoimi dziećmi, ponieważ czuje z nimi więzi krwi. To też tłumaczy, dlaczego Drogon pojawił się w idealnym momencie, aby uratować swoją matkę przed Synami Harpii w 5. sezonie. Gad poczuł, że jest ona w niebezpieczeństwie. Sytuacja z lotem powinna nieco zaintrygować Jona, ale widzieliśmy w ostatnich odcinkach, że myśli młodego lorda Winterfell skupiają się raczej na młodej królowej, a nie na zaprzątaniu sobie głowy, kim byli jego prawdziwi rodzice i dlaczego smoki go akceptują. Zresztą prawdy o swoim drzewie genealogicznym dowiaduje się niedługo później od Sama, który wyjawia mu, iż tak naprawdę nazywa się Aegon Targaryen.

Game of Thrones
Game of Thrones
Przeczytaj także George Lucas pomagał na planie finału "Gry o tron". Jakie rady miał dla Kita Haringtona?

Gra o tron - kiedy premiera 2. odcinka 8. sezonu?

Fani zapewne nie mogą się doczekać, by zobaczyć reakcję Daenerys na wieść o pochodzeniu Jona i ich stopniu pokrewieństwa. Związek ciotki z bratankiem nie byłby zbyt szokujący dla ludzi w Westeros, zwłaszcza jeśli chodzi o rodziny królewskie. Nie wiemy jednak, jak wpłynie to na relacje Jona ze Starkami, ludźmi północy, a także samą Daenerys. Czy młoda para nadal będzie kontynuowała swój związek? Tego dowiemy się w następnych odcinkach "Gry o tron". Premiera epizodu 2 odbędzie się już 22 kwietnia 2019 roku na HBO.

Czy związek Jona i Daenerys przetrwa?

Tagi: Seriale Gra o tron HBO HBO GO Gra o tron: sezon 8