„V jak Vendetta” powstanie jako serial?

Kamil Kacperski
05.10.2017 11:38
„V jak Vendetta” powstanie jako serial? Fot. kadr z filmu

Od kinowego debiutu zamaskowanego antybohatera minęło już ponad 10 lat. Plotki mówią jednak, że niedługo V znów zagości na naszych ekranach.

Rick Johnston na łamach portalu Bleeding Cool podzielił się informacją, według której brytyjska stacja telewizyjna Channel 4 miałby planować przeniesienie historii o bojowniku na małe ekrany. Reporter powołuje się na „wtyki branżowe” jako źródło tej nowiny.

Channel 4 to brytyjski kanał telewizyjny, który odpowiedzialny jest za takie produkcje jak „Humans”, „Misfits” czy „Black Mirror”. Jedną z ciekawszych rzeczy dotyczących projektu jest fakt, że brytyjska cenzura jest dużo lżejsza od amerykańskiej, zatem serial nie miałby żadnych problemów z ukazaniem komiksowej przemocy.

„V jak Vendetta” opowiada historię bojownika o wolność o pseudonimie V. Rzecz dzieje się w dystopijnej Anglii. Władze w parlamencie przejęła faszystowska partia Norsefire, która kontroluje ludność obozami pracy. V jest brutalnym anarchistą, który wierzy, że ludzie muszą wyjść na ulice i spowodować chaos, nad którym wojsko nie będzie w stanie zapanować. Oprócz tego trenuje na swoją następczyni, młodą Evey Hammond, która ma dokończyć jego misję.

Mimo, że film z Hugo Weavingiem i Natalie Portman został ciepło przyjęty zarówno przez fanów jak i krytyków, to produkcja cierpiała z powodu ograniczenia czasu trwania. Forma serialu dałaby większą swobodę w opowiadaniu historii, dzięki czemu moglibyśmy lepiej poznać dystopijny Londyn i motywacje V i jego młodej uczennicy. Dlatego też mamy nadzieję, że serial dojdzie do skutku. Będziemy na bieżąco informowali o rozwoju sytuacji.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.