09.01.2020 14:53

W 2. sezonie "Wiedźmina" pojawi się wątek LGBTQ+? Showrunnerka skomentowała tę kwestię

Lauren Schmidt Hissrich odpowiedziała na pytanie fana, czy w kolejnych odcinkach "Wiedźmina" pojawią się postacie LGBTQ+.

Foto: kadr z serialu "Wiedźmin"/ Netflix
Foto: kadr z serialu "Wiedźmin"/ Netflix

Showrunnerka "Wiedźmina" słynie ze swojej świetnej komunikacji z fanami. Ostatnio ucięła sobie z nimi pogawędkę za pośrednictwem Reddita, gdzie poruszono kilka nurtujących kwestii. Jedno z pytań dotyczyło reprezentacji mniejszości seksualnych w kolejnych sezonach serialu.

Showrunnerka "Wiedźmina" o wątkach LGBTQ+

Jeden z fanów "Wiedźmina" zwrócił uwagę, że w książkach Andrzeja Sapkowskiego występują postacie LGBTQ+. Zapytał więc, czy i w serialu doczekamy się reprezentacji mniejszości seksualnych, których w pierwszym sezonie zabrakło. Lauren Schmidt Hissrich potwierdziła - w 2. sezonie "Wiedźmina" pojawią się bohaterowie o różnych orientacjach seksualnych.

"

Jedną z rzeczy, które podobają mi się w tych książkach najbardziej, jest ich przewrotność. Owszem, pojawią się reprezentanci [mniejszości seksualnych - przyp. red.] "

Henry Cavill jako Wiedźmin
Henry Cavill jako Wiedźmin
Przeczytaj także Ile grosza dał Wiedźminowi Netflix? Znamy zarobki Henry’ego Cavilla

W jednym z ostatnich wywiadów showrunnerka udzieliła dłuższej wypowiedzi w kwestii 2. sezonu. Zdjęcia do kolejnych odcinków ruszą już w lutym, a ich debiut został przewidziany na 2021 roku. Niestety, przybliżona data premiery jest obecnie niemożliwa do oszacowania.

Zobacz też: "Wiedźmin" - Netflix opublikował infografikę, która pomaga w zrozumieniu osi czasu

Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix