W 4. sezonie „Lucyfera” pojawi się „nowa, ważna postać”
Kamil Kacperski
26.06.2018 14:14
W 4. sezonie „Lucyfera” pojawi się „nowa, ważna postać” Fot. materiały prasowe

Taką informacją podzielił się jeden z producentów serialu, Joe Henderson. Według niego, owa postać będzie pochodziła z przeszłości Lucyfera i zamiesza w jego ziemskich sprawach.

O „Lucyferze” ostatnimi czasy zrobiło się bardzo głośno - po ogłoszeniu wiadomości, że serial zostanie anulowany przez FOX po 3. sezonie, do głosu doszły miliony fanów pana Piekieł, którzy zaprotestowali wobec decyzji stacji telewizyjnej. Szefostwo było jednak nieugięte i wyglądało na to, że to koniec serialu.

Po kilku petycjach i bardzo głośnej kampanii twitterowej #SaveLucifer, pojawił się, nomen omen, zbawca „Lucyfera”, czyli Netflix, który postanowił kupić prawa do serialu. Pod koniec czerwca 2018 roku dowiedzieliśmy się, że 4. sezon będzie liczył tylko 10 odcinków, co będzie dużą zmianą w porównaniu do 23-epizodowych serii opatrzonych numerami 2 i 3.

Lucyfer stawi czoła nowym wrogom?

W jednym z nowych wywiadów udzielonym portalowi TV Line producent serialu, Joe Henderson, potwierdził, że w nowych odcinkach twórcy postarają się bardziej eksplorować mistyczną stronę serialu i zaczerpną nieco z komiksowej mitologii. Mężczyzna poinformował, że jednym z dowodów na to ma być pojawienie się postaci doskonale Lucyferowi znanej, która podobno „nada wszystkiemu kompletnie inny wydźwięk”.

Henderson w rozmowie z comicbook.com zażartował z innym producentem „Lucyfera”, Ildym Modrovichem, że czarnym charakterem 4. sezonu zostanie detektyw Dan Espinoza, w którego wciela się Kevin Alejandro:

„Mantrą” naszych scenarzystów stał się fakt, że Dan wyrobił sobie apetyt na mordowanie. W drugim sezonie on i Maze właściwie pomogli w zabiciu gościa, który zamordował ojca Chloe, więc żart polega na tym, że właśnie wtedy posmakował tego po raz pierwszy i teraz nie może się temu oprzeć. Więc za każdym razem, gdy nie widzimy go na ekranie to znaczy, że właśnie kogoś morduje.

Pierwsze konkretne informacje dot. 4 sezonu „Lucyfera” pojawią się prawdopodobnie na Comic-Conie w San Diego, który odbędzie się w dniach 19-22 lipca 2018 roku. Nowe odcinki serialu będą dostępne na Netfliksie prawdopodobnie na początku 2019 roku.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.