W 4. sezonie "Lucyfera" pojawi się nowy Pan Piekieł

Kamil Kacperski
29.11.2018 12:03
W 4. sezonie "Lucyfera" pojawi się nowy Pan Piekieł Fot. kadr z serialu

Wygląda na to, że w nowych odcinkach "Lucyfera" pojawi się nowy szef piekła. Tak przynajmniej możemy wnioskować po zdjęciu scenariusza 10. odcinka 4. sezonu.

Od końca sierpnia 2018 roku trwają prace nad 4. sezonem "Lucyfera", serialu kryminalnego inspirowanego komiksami Vertigo/DC. Głównym bohaterem produkcji jest tytułowy Pan Piekieł, Lucyfer Morningstar. Diabeł postanawia udać się na wakacje do Los Angeles. Miasto Aniołów podoba mu się na tyle, że zostaje w nim na długo i nie widzi potrzeby, by wracać do Piekła. Na miejscu poznaje detektyw Chloe Decker i zostaje wplątany w prace policji, która zaczyna mu sprawiać ogromną przyjemność. 

Wygląda jednak na to, że rządy Lucyfera w Piekle powoli dobiegają końca - scenarzyści "Lucyfera" udostępnili na swoim Twitterze zdjęcie tytułowej strony ostatniego odcinka 4. sezonu serialu. Epizod nosi tytuł: "ZAMAZANE - Król Piekła?":

Lucyfer nie będzie Panem Piekła w 4. sezonie?

Sami twórcy zachęcili fanów do zgadywania, kto może być nowym Panem Piekła. Wielkość czarnego paska sugeruje, że imię tajemniczej jest długie - to może być Amenediel, jeden z braci Upadłego Anioła. W końcu to właśnie on jest pierwszym z rodzeństwa Lucyfera, który pojawił się na Ziemi w poszukiwaniu Lucy'ego. W późniejszych odcinkach mężczyzna stracił większość swoich boskich mocy i poznał smak życia na Ziemi. Wydaje się więc, że Amenediel zastępujący Lucyfera w roli Pana Piekieł jest najbardziej prawdopodobną opcją. Ale kto jeszcze mógłby stać się nowym Szatanem?

Ciekawym rozwiązaniem byłoby umieszczenie normalnego człowieka w tej roli - na przykład Dana, byłego męża Chloe. Mężczyzna zasmakował ciemnej strony życia przez lata pracy w policji i pomoc w morderstwie, więc całkiem nadałby się do tej roli. Oprócz tego byłaby to również najciekawsza ewolucja postaci w całym serialu. Podróż Dana Espinozy od "detektywa dupka" do Pana Piekieł? To brzmi całkiem nieźle. 

Lucyfer 4. sezon na Netflix - kiedy premiera?

Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że będzie to nowa postać, którą poznamy dopiero w nowych odcinkach "Lucyfera". A kiedy trafią one na Netfliksa? Tego nie wiemy, ale szacuje się, że nie stanie się to wcześniej, niż pod koniec 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.