29.11.2018 12:03

W 4. sezonie "Lucyfera" pojawi się nowy Pan Piekieł

Wygląda na to, że w nowych odcinkach "Lucyfera" pojawi się nowy szef piekła. Tak przynajmniej możemy wnioskować po zdjęciu scenariusza 10. odcinka 4. sezonu.

Lucyfer
foto: kadr z serialu

Od końca sierpnia 2018 roku trwają prace nad 4. sezonem "Lucyfera", serialu kryminalnego inspirowanego komiksami Vertigo/DC. Głównym bohaterem produkcji jest tytułowy Pan Piekieł, Lucyfer Morningstar. Diabeł postanawia udać się na wakacje do Los Angeles. Miasto Aniołów podoba mu się na tyle, że zostaje w nim na długo i nie widzi potrzeby, by wracać do Piekła. Na miejscu poznaje detektyw Chloe Decker i zostaje wplątany w prace policji, która zaczyna mu sprawiać ogromną przyjemność. 

Wygląda jednak na to, że rządy Lucyfera w Piekle powoli dobiegają końca - scenarzyści "Lucyfera" udostępnili na swoim Twitterze zdjęcie tytułowej strony ostatniego odcinka 4. sezonu serialu. Epizod nosi tytuł: "ZAMAZANE - Król Piekła?":

Lucyfer nie będzie Panem Piekła w 4. sezonie?

Sami twórcy zachęcili fanów do zgadywania, kto może być nowym Panem Piekła. Wielkość czarnego paska sugeruje, że imię tajemniczej jest długie - to może być Amenediel, jeden z braci Upadłego Anioła. W końcu to właśnie on jest pierwszym z rodzeństwa Lucyfera, który pojawił się na Ziemi w poszukiwaniu Lucy'ego. W późniejszych odcinkach mężczyzna stracił większość swoich boskich mocy i poznał smak życia na Ziemi. Wydaje się więc, że Amenediel zastępujący Lucyfera w roli Pana Piekieł jest najbardziej prawdopodobną opcją. Ale kto jeszcze mógłby stać się nowym Szatanem?

Ciekawym rozwiązaniem byłoby umieszczenie normalnego człowieka w tej roli - na przykład Dana, byłego męża Chloe. Mężczyzna zasmakował ciemnej strony życia przez lata pracy w policji i pomoc w morderstwie, więc całkiem nadałby się do tej roli. Oprócz tego byłaby to również najciekawsza ewolucja postaci w całym serialu. Podróż Dana Espinozy od "detektywa dupka" do Pana Piekieł? To brzmi całkiem nieźle. 

Lucyfer 4. sezon na Netflix - kiedy premiera?

Istnieje również duże prawdopodobieństwo, że będzie to nowa postać, którą poznamy dopiero w nowych odcinkach "Lucyfera". A kiedy trafią one na Netfliksa? Tego nie wiemy, ale szacuje się, że nie stanie się to wcześniej, niż pod koniec 2019 roku. 

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Netflix Lucyfer