04.10.2018 08:53

W 5. sezonie „Gotham” powróci Martha Wayne, która umarła w 1. odcinku serialu

Wygląda na to, że ostatnia seria „Gotham” nie tylko ruszy historię do przodu, ale również powróci do swoich korzeni - tego dowiedzieliśmy się dzięki zdjęciu na Twitterze.

Gotham
foto: kadr z wideo

Zamordowana matka Bruce'a Wayne'a, Martha, powróci w 5. sezonie serialu „Gotham”. Potwierdziła to aktorka Brette Taylor, która wcieliła się w mamę Wayne w odcinku pilotażowym produkcji. Wieczorem 3 października 2018 roku, kobieta podzieliła się ze swoimi fanami na Twitterze zdjęciem zza kulis, na którym widzimy ją, Seana Pertweego (Alfred) oraz Camerona Monaghana (Jeremiah/„Joker”). Do zdjęcia dodano podpis „Na przerwie z moim gangiem”, a także hashtag „Martha Wayne”, co właściwie potwierdza, że mama Batmana pojawi się w ostatnich odcinkach produkcji. 

Sam post został już usunięty z Twittera, a to oznacza, że komuś pracującemu nad serialem nie spodobało się zdjęcie Taylor. Jednak niektóre zagraniczne portale zdążyły się odezwać do telewizji Fox na ten temat i potwierdziły, że postać naprawdę powróci w 5. sezonie, a po raz pierwszy pojawi się w 7. odcinku, który nosić będzie tytuł „Ace Chemicals”. Większość fanów Jokera powinna kojarzyć tę nazwę - to właśnie tam nieznany nikomu z imienia i nazwiska komik trafił do kadzi z chemikaliami, przekształcając się przez to w Księcia Zbrodni. 

Martha Wayne wróci do Gotham

Niestety nie wiemy, czy kobieta pojawi się w większej ilości odcinków, czy będzie to raczej jednorazowy przypadek. Wiemy, że zdjęcie przedstawiało Camerona Monaghana w pełnym make-upie Jokera, więc zapewne sceny, które kręcono z Brette Taylor będą jakiegoś rodzaju flashbackami albo halucynacjami. W 4. sezonie dowiedzieliśmy się, że Jeremiah ma pewne powiązania z rodziną Wayne'ów, więc może to on będzie widział zmarłych? O tym się przekonamy dopiero, gdy wyemitowany zostanie 7. odcinek 5. sezonu „Gotham”.

Pozostając przy temacie rodziców - niedawno dowiedzieliśmy się również, że w serialu pojawi się ojciec Bane'a, czyli człowieka, który złamał Nietoperza. Jeśli chodzi zaś o główną oś fabularną produkcji, to będzie się ona opierała o komiks Batman: Zero Year. W tym tytule, Edward Nygma (The Riddler) pełni ważną rolę, przez chwilę zdobywając kontrolę nad miastem. Wydarzyło się to w momencie, kiedy Wayne dopiero zaczynał być Batmanem. Wydaje się zatem, że wybór komiksowej inspiracji jest więc jak najbardziej na miejscu.

Kiedy premiera 5. sezonu Gotham?

5. sezon „Gotham” będzie zakończeniem całej historii. Jednak przez długi czas nie znaliśmy daty premiery produkcji. Z pomocą przyszedł nam jednak portal EpGuides.com, który poinformował o tym, że emisja 1. epizodu odbędzie się 15 marca 2019 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Gotham