08.10.2019 13:40

W 6. sezonie "Peaky Blinders" pojawi się ważna historyczna postać. Tommy spotka Adolfa Hitlera?

Twórca "Peaky Blinders" zapowiedział, że w następnym sezonie pojawi się ważna historyczna postać z areny politycznej. Czyżby chodziło o Adolfa Hitlera?

Foto: materiały promocyjne BBC
Foto: materiały promocyjne BBC

Obecność historycznych postaci to nie nowość w "Peaky Blinders". W końcu mieliśmy już okazję oglądać na ekranie faszystowskiego przywódcę Oswalda Mosleya i premiera Wielkiej Brytanii Winstona Churchilla. Nikogo zatem nie powinien dziwić fakt, że w następnej serii Tommy Shelby spotka kolejną historyczną postać. Sęk jednak w tym, że może być to Adolf Hitler.

"Peaky Blinders" - w 6. sezonie pojawi się Adolf Hitler?

Steven Knight brał ostatnio udział w akcji, w ramach której odpowiadał na pytania fanów. Jedno z nich dotyczyło obecności jakichś (nie)sławnych historycznych postaci w 6. sezonie "Peaky Blinders". Jednym z oczywistych przypuszczeń jest Al Capone, którego imię padło już we wcześniejszych odcinkach. Twórca serialu swoją odpowiedzią nieco ostudził zapał widzów, którzy nie mogą się doczekać słynnego gangstera. Zasugerował jednak coś znacznie ciekawszego.

"

Nie mam w planach wyprawy na Zachód. Jeśli jednak jakaś ważna historycznie postać była związana z tematyką, w którą zaangażowany jest Tommy, to z całą pewnością ją wykorzystamy. "

Snoop Dogg
Snoop Dogg
Przeczytaj także Snoop Dogg scoverował utwór Nicka Cave'a na potrzeby "Peaky Blinders"

Następnie Knight odniósł się do postaci Oswalda Mosleya i tego, w jakim kierunku podąży jego wątek w nadchodzących odcinkach. To dało widzom kolejną wskazówkę.

"

W 6. sezonie pojawi się historyczna postać, która może wszystkich zszokować. "

Foto: materiały promocyjne BBC

Zakładając, że batalia Tommy'ego z Oswaldem Mosleyem i Brytyjskim Związkiem Faszystów będzie kontynuowana (a jest to niemalże pewne), postacią, która doskonale pasuje do powyższych wskazówek jest Adolf Hitler. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że przywódca III Rzeszy był obecny na weselu Mosleya z drugą żoną (Dianą Mitford) w 1936 roku.

Zobacz też: 9 najlepszych seriali kostiumowych dostępnych na Netfliksie

Tagi: News Seriale