W 8. sezonie „Gry o tron” nie powróci jedna z istotnych postaci

Natalia Hluzow
09.11.2017 11:09
W 8. sezonie „Gry o tron” nie powróci jedna z istotnych postaci Fot. kadr z wideo

Nie wszyscy mają tyle szczęścia, co Jon i Daenerys, by przeżyć wszystkie sezony serialu, a na koniec odnaleźć jeszcze członka rodziny i miłość życia w jednej osobie.

To dzięki niej Bran przeżył atak armii Innych i to ona doprowadziła go do bram Winterfell, dzięki czemu rodzeństwo Starków (a przynajmniej ta część, której udało się przeżyć) mogło ponownie się zjednoczyć. Meera Reed była towarzyszką i opiekunką Brana, który od niedawna każe się nazywać Trójoką Wroną. W 7. sezonie najmłodszy z żyjących Starków bardzo słabo podziękował jej za wszystko, co dla niego zrobiła. Teraz w podobny sposób dziękują jej twórcy „Gry o tron”, którzy po prostu pominęli ją przy kompletowaniu obsady 8. sezonu serialu.

meera reed 1 Fot. foto: kadr z wideo

Ellie Kendrick, która od 3. sezonu „Gry o tron” wcielała się w postać Meery Reed, w wywiadzie dla magazynu Metro wyznała, że wątpi, byśmy mieli jeszcze okazję zobaczyć ją w telewizyjnej pieśni lodu i ognia. Zapytana o to, czy jej postać powróci w 8. sezonie, odpowiedziała:

Nic mi o tym nie wiadomo. Nie wiem. To śmieszne, bo cały czas słyszę pytania – „Co się wydarzy? Czy bierzesz w tym udział?”. A prawda jest taka, że ja naprawdę nie wiem. Czekałam aż zadzwoni telefon, ale okazało się, że nie zadzwonił, więc nie wiem. W pewnym momencie dowiem się pewnie, czy jestem w projekcie czy na sto procent wypadam, ale na chwilę obecną nie zostałam o tym poinformowana, więc to odkrycie jest jeszcze przede mną.

Choć „Gra o tron” najprawdopodobniej powróci na ekrany dopiero w 2019 roku, obsada serialu zebrała się już na planie i choć część osób nie widziała jeszcze całego scenariusza, odtwórcy głównych ról, jak Kit Harington, znają już nawet zakończenie serialu. Skoro Kendrick nie otrzymała jeszcze żadnej wiadomości odnośnie tego, czy jej postać w ogóle pojawi się w ostatnim sezonie serialu, istnieją bardzo małe szanse, że na ekranie zobaczymy jeszcze Meerę Reed. Chyba, że w jednym ze spin-offów „Gry o tron”, które mają trafić na ekrany po zakończeniu głównego serialu. Ta wersja jest jednak równie mało prawdopodobna, gdyż akcja wszystkich nowych seriali osadzonych w Westeros ma toczyć się na długo przed wydarzeniami z „Gry o tron”.

Niezależnie od tego, czy z Meerą Reed czy bez niej, 8. sezon „Gry o tron” ma liczyć tylko 6 odcinków, z których każdy ma mieć długość pełnometrażowego filmu. Wszystkie razem mają tworzyć najbardziej epicki ze wszystkich sezonów serialu, który będzie wieńczył opowiadaną przez 9 lat sagę HBO. 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.