10.01.2018 18:11

W Finlandii powstał lodowy hotel dla fanów „Gry o tron”

„Gra o tron” przeniknęła do rzeczywistości niczym Biali Wędrowcy przez Mur. We współpracy z HBO Nordic w Finlandii stworzono lodowy hotel inspirowany serialem HBO.

W Finlandii powstał lodowy hotel dla fanów „Gry o tron”
foto: kadr z wideo

Fani „Gry o tron”, którzy z jakichkolwiek dziwnych przyczyn zawsze marzyli o tym, by spędzić wakacje za Murem, teraz mają taką możliwość. Wystarczy pojechać do Finlandii i udać się do specjalnego, lodowego hotelu, inspirowanego hitowym serialem HBO.

Usytułowany w kompleksie Lapland Hotels SnowVillage w zachodniej Finlandii przybytek powstał w porozumieniu z HBO Nordic jako lodowy labirynt będący wyjątkową atrakcją dla wszystkich miłośników „Pieśni lodu i ognia”. W szczególności lodu.

Budynek został wyrzeźbiony z 350 000 kilogramów naturalnego lodu i rozciąga się dziś na 20 000 metrów. W środku znajduje się mnóstwo figur lodowych smoków, Białych Wędrowców, rekonstrukcja Alei Twarzy z Domu Czerni i Bieli, a nawet Żelazny (a w zasadzie lodowy) Tron.

By nie musieć sobie tego wszystkiego wyobrażać, hotel udostępnił zdjęcia swoich pomieszczeń na Instagramie:

Co ciekawe, podobno w pokojach jest utrzymywana temperatura -5 stopni Celsjusza. Poza podziwianiem wyjątkowych dekoracji i noclegiem, można tam również zakosztować sportów zimowych czy przejażdżki psim zaprzęgiem.

Hotel będzie otwarty tylko do kwietnia. Bilety wstępu, by zwiedzić to wyjątkowe miejsce, kosztują 18 dolarów, zaś ceny pokojów zaczynają się od 264 dolarów.

Czy polskie, górskie ośrodki wypoczynku wezmą przykład z Finów i stworzą nam Północ Westeros np. w Zakopanem? Na razie jedyne, co przypomina tam „Grę o tron” to obsługa jednej z willi o uprzejmości godnej Nocnego Króla, ale z czasem ten nowy trend na pewno dotrze także do nas. Ciekawe tylko czy przed, czy po premierze 8. sezonu serialu, która została zapowiedziana na 2019 rok.

Natalia Hluzow
Tagi: Gra o tron Seriale