20.08.2018 11:16

W „Kaczych opowieściach” w końcu pojawiła się matka Hyzia, Dyzia i Zyzia. Jak wygląda siostra bliźniaczka Donalda?

Fani „Kaczych opowieści” od dawna czekali aż zobaczą, jak wygląda Kaczka Della - siostra bliźniaczka Donalda oraz matka trojaczków. 

W „Kaczych opowieściach” w końcu pojawiła się matka Hyzia, Dyzia i Zyzia. Jak wygląda siostra bliźniaczka Donalda?
foto: kadr z serialu Kacze Opowieści

Kaczor Donald ma bardzo rozbudowane drzewo genealogiczne. Nic dziwnego, bo postać istnieje od roku 1934 i w ciągu tych wielu dekad kolejni twórcy rozbudowywali świat najsłynniejszej kaczki Disneya. Donald nie tylko doczekał się sympatii w postaci Daisy, ale również skąpego wujka ze Szkocji Sknerusa McKwacza oraz trójkę siostrzeńcówHyzia, Dyzia i Zyzia. To właśnie oni są głównymi bohaterami serialu „Kacze opowieści”, które w 2017 roku zostały wznowione. W jednym z ostatnich odcinków kreskówki pojawiła się w końcu Kaczka Della - matka trojaczków i bliźniaczka Donalda. 

„Kacze opowieści” - jak wygląda Kaczka Della?

Końcówka sierpnia 2018 roku to finał 1. sezonu odświeżonych „Kaczych opowieści”. Z okazji zakończenia pierwszej dawki nowych przygód Sknerusai trójki kaczorków, stacja Disney Channel wyemitowała godzinny odcinek specjalny, w którym zadebiutowała Kaczka Della. Jak wygląda serialowa matka Hyzia, Dyzia i Zyzia? I przede wszystkim, gdzie była przez te wszystkie lata?

Okazuje się, że na długo przed wydarzeniami z „Kaczych opowieści” Donald i Della byli towarzyszami Sknerusa w jego niesamowitych przygodach. Trojaczki odziedziczyły odwagę po swojej matce, która mogła pochwalić się umiejętnością pilotażu. Niestety tuż przed wykluciem się chłopców Della pilotująca rakietę Sknerusa wpadła w burzę kosmiczną i zniknęła w kosmosie na wiele lat. W końcu udało się jej powrócić. Jej nagłe pojawienie się prawdopodobnie będzie kluczowe dla 2. sezonu „Kaczych opowieści”.

Kaczka Della - kim jest siostra Kaczora Donalda

Co ciekawe to nie pierwszy raz, kiedy Della pojawia się w świecie Kaczora Donalda. Pierwsza wzmianka na jej temat pochodzi z końcówki lat 30. XX wieku. Bohaterka została wspomniana w jednym z pasków komiksowych z przygodami Donalda. Pojawiała się również kilkukrotnie w późniejszych komiksach, ale jedynie na zdjęciach w drzewie gelologicznym. Jest też obecna duchem w słynnym liście, w którym informuje Donalda, że musi zająć się swoimi siostrzeńcami. Pojawienie się Delli w serialu „Kaczych opowieści” to jej debiut na małym ekranie. 

Jak rozwinie się wątek matki Hyzia, Dyzia i Zyzia? Na razie nie potwierdzono daty premiery 2. sezonu „Kaczych opowieści”, ale według plotek nowe odcinki zobaczymy już w październiku 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Disney Kacze opowieści