26.04.2018 12:10

W „Kryptonie” pojawił się Doomsday. Co to oznacza dla bohaterów serialu?

Bestia odpowiedzialna za śmierć Supermana pojawiła się w serialu opowiadającym o przodkach Kal-Ela/Clarka Kenta. Zobaczcie, jak prezentuje się w akcji Doomsday.

Superman v Doomsday
foto: materiały prasowe/ DC Rebirth

„Krypton” czerpie garściami z mitologii DC. Zwłaszcza z tych fragmentów, które dotyczą tytułowej planety i jej największego bohatera, czyli Supermana. Dla przykładu - głównym przeciwnikiem, któremu czoła stawiają bohaterzy serialu, jest Brainiac. Kosmiczny kolekcjoner pragnie dodać do swojej biblioteki światów największe miasto rodzinnej planety Supesa, czyli Kandor, w którym urodził się Kal-El.

Sytuacja staje się na tyle krytyczna, że Adam Strange i generał Zod (tak, ten generał Zod, którego znamy z pierwszych filmów o Supermanie oraz z „Człowieka ze Stali”) postanawiają wybudzić ze snu największe monstrum, jakie stworzył Krypton. Chodzi oczywiście o Doomsdaya, bestię, która w komiksach jest odpowiedzialna za zamordowanie Supermana, co będziemy mieli okazję zobaczyć w nadchodzącym filmie animowanym „The Death of Superman”.

Doomsday vs Brainiac w nadchodzących odcinkach Kryptonu

Zanim jednak Doomsday pojawi się na Ziemi i zacznie swój śmiertelny pojedynek z Człowiekiem ze stali, najpierw ma być odpowiedzialny za zniszczenie Brainiaka. Hiper-inteligentny kosmita jest ogromnym zagrożeniem dla całej galaktyki, dlatego pojedynek między nim, a kryptońską bestią nie do zabicia może być naprawdę spektakularny. Na razie musimy się zadowolić jedynie zdjęciem uśpionego Doomsdaya, który pojawił się w ostatnim odcinku „Kryptonu”, zatytułowanym „House of Zod”:

Doomsday Krypton

Możemy się spodziewać, że już całkiem niedługo zobaczymy uśpioną bestię w akcji. Interesujące w serialu jest również to, jak popularne są podróże w czasie. W końcu zarówno Adam Strange, jak i generał Zod przybywają z przyszłości, aby zapobiec kataklizmowi, który czyha na Krypton. Twórcy zapowiadali również, że w produkcji pojawią się Zielone Latarnie, a także Hawkman, czyli postaci dobrze znane wszystkim fanom komiksów DC. W związku z tym nasuwa się zatem pytanie - czy swoją rodzinną planetę odwiedzi również Superman?

Czy Superman pojawi się w serialu Krypton?

Oczywiście, kilka lat temu byłoby to całkowicie niemożliwe. Kal-El pojawił się jednak już w kilku odcinkach serialu „Supergirl”, zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by pojawił się również w innych produkcjach DC. Poza tym, skoro nawet jego nemezis, czyli generał Zod, pojawiło się na swojej rodzinnej planecie z przeszłości, to dlaczego nie miałby tego zrobić również najbardziej znany superbohater (pisane przez duże „S” w diamencie) w historii. Taki obrót sytuacji definitywnie podbiłby oglądalność „Kryptonu”.

Na razie jednak można jedynie czekać na kolejne odcinki serialu, z czego najbliższy zadebiutuje już 2 maja 2018 roku na antenie amerykańskiej stacji SyFy. W Polsce „Krypton” oglądać można na platformie streamingowej HBO Go.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Krypton