W finale „Gry o tron” zginie wielu bohaterów serialu

Sergiusz Kurczuk
14.03.2018 11:19
W finale „Gry o tron” zginie wielu bohaterów serialu Fot. kadr z serialu Gra o tron

Widzowie „Gry o tron” pożegnają się z wieloma znanymi postaciami. I to nie tylko ze względu na koniec serialu. 

Każdy widz serialu „Gra o tron” jest przyzwyczajony do tego, że w produkcji HBO trup ściele się gęsto. Twórcy telewizyjnej historii Westeros niejednokrotnie zaskoczyli widzów, eliminując kluczowe postacie w najmniej oczekiwanym momencie. Chyba jednym z pierwszych tego typu bohaterów był grany przez Seana Beana lord Winterfell Ned Stark, który stracił życie pod koniec 1. sezonu, mimo iż wydawał się jedną z centralnych postaci. Na przestrzeni kolejnych 6 sezonów kolejni protagoniści i antagoniści zostali uśmierceni na kilkadziesiąt sposobów. Do finałowej 8. serii dotrwała garstka bohaterów znanych z początku serialu. Okazuje się, że z wieloma z nich pożegnamy się na stałe i to nie tylko z powodu końca produkcji HBO.

„Gra o tron” sezon 8. - kto umrze?

Kiedy ogłoszono, że 8. sezon zakończy opowieść walki o Żelazny Tron, miłośnicy serialu posmutnieli. Na pocieszenie zdradzono, że w tuż po finale „Gry o tron” pojawią się spin-offy dziejące się w Westeros. Fani zdążyli już przywyknąć do myśli, że niebawem zakończy się walka o władzę rodów świata powołanego do życia przez George'a R.R. Martina. Jednak twórcy postanowili uchylić rąbka tajemnicy i ogłosili, że wiele kluczowych postaci zginie w trakcie 8. sezonu. Jak podaje serwis Variety, podczas Innovative TV Conference w Izraelu pojawiła się informacja, że finał serialu będzie dosłownie krwawą łaźnią. Francesca Orsi, senior vice dyrektor HBO, opowiedziała o przyszłości bohaterów serialu

Ned Stark Fot. foto: kadr z serialu Gra o tron

Żaden aktor z obsady nie dostał wcześniej scenariusza, aż bohaterowie po kolei zaczęli ginąć.

Oczywiście Orsi nie zdradziła, do których postaciach mowa. Wyjawiła jedynie, że po przeczytaniu scenariusza 6. odcinka na planie pojawiły się łzy wzruszenia

To niesamowite. Ale pod koniec wszyscy spojrzeli w dół, potem w górę, a w ich oczach były łzy. 

Trudno też stwierdzić, o których bohaterach mówiła Orsi. Po sieci krąży wiele fanowskich teorii, które sugerują możliwe scenariusze. Co jakiś czas pojawiają się również przecieki z planu zdjęciowego. Z drugiej strony jedna z gwiazd „Gry o tron” zasugerowała widzom, żeby nie brali za pewnik wszystkiego, co usłyszą. Lepiej uzbroić się w cierpliwość i poczekać do premiery 8. sezonu. Finał serialu powróci na antenę HBO dopiero prawdopodobnie w połowie roku 2019. Fani równocześnie czekają na kolejny tom sagi „Pieśni lodu i ognia”, którego premiera również nie została jeszcze zapowiedziana. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.