15.06.2020 16:47

"W głębi lasu" w Top 10 Netfliksa na całym świecie! Wielki sukces polskiego serialu

"W głębi lasu" to drugi polski serial zrealizowany dla platformy Netflix. Produkcja okazała się hitem za granicą! Gdzie cieszy się największą popularnością?

Foto: materiały prasowe Netflix
Foto: materiały prasowe Netflix

W piątek 12 czerwca 2020 roku zadebiutował długo wyczekiwany serial "W głębi lasu". Polska produkcja jest adaptacją popularnej powieści Harlana Cobena, a przy okazji drugim tytułem zrealizowanym w naszym kraju na potrzeby platformy Netflix. Jak się okazuje - serial cieszy się dużą popularnością na świecie i zdobywa dobre recenzje.

"W głębi lasu" w Top 10 Netfliksa na całym świecie

Dzięki serwisowi What's on Netflix możemy przyjrzeć się popularności, jaką w danych krajach cieszą się filmy i seriale giganta streamingowego. "Nasze" produkcje znajdują się w Top 10 krajów z całego świata zarówno na polu filmowym, jak i serialowym. I choć w kwestii tego pierwszego ciężko mówić o dumie (mowa bowiem o "365 dniach"), w przypadku drugiego mamy powody do radości. 

W głebi lasu
W głebi lasu
Przeczytaj także "W głębi lasu" - Harlan Coben skomentował polski serial Netfliksa

"W głębi lasu" znalazł się w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych seriali w Australii, Brazylii, Francji, Holandii, Nowej Zelandii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Największą popularnością cieszy się wśród brazylijskich widzów, gdzie zajął 2. miejsce, tuż za "Reality Z". Jest się z czego cieszyć, w końcu polski serial w kilku przypadkach pokonał tak popularne produkcje, jak "Trzynaście powodów" czy "Dynastia".

Produkcja Leszka Dawida i Bartosza Konopki zgarnia też przyzwoite recenzje. O "W głębi lasu" piszą takie serwisy, jak Decider, Forbers czy Radio Times. Recenzenci wychwalają klimat, aktorstwo i wykonanie serialu, a niektórzy pokusili się o stwierdzenie, że jest lepszy niż "The Stranger", czyli amerykańska ekranizacja innego powieści Cobena. 

Zobacz też: "W głębi lasu", czyli Harlan Coben po polsku - recenzja serialu 

Tagi: News Seriale Netflix w głębi lasu