W najnowszym odcinku "The Walking Dead" zginęło aż 10 postaci. Kogo zamordowali Szeptacze?

Sergiusz Kurczuk
25.03.2019 14:02
The Walking Dead|undefined Fot. kadr z serialu The Walking Dead

W 15. odcinku 9. sezonu "The Walking Dead" pod tytułem "The Calm Before" doszło do pozbawienia życia wielu ważnych postaci. Za śmierć bohaterów odpowiadają nowi wrogowie - Szeptacze.

Widzowie "The Walking Dead"przyzwyczajeni do brutalności scenarzystów. Jednak śmierć ulubionego bohatera boli zawsze, nawet jeśli została przewidziana kilkanaście odcinków wcześniej. Fani hitu AMC oglądający "The Calm Before", na pewno zapamiętają ten epizod na długo. Doszło w nim do śmierci wielu ważnych bohaterów.

Przeczytaj także

"The Walking Dead" sezon 9 - kto zginął w "The Calm Before"?

Twórcy serialu od dawna zapowiadali, że spotkanie z Szeptaczami może zakończyć się krwawą jatką. Zresztą każdy, kto czytał komiksowy pierwowzór serialu, doskonale zdawał sobie z tego sprawę. Nie wszyscy byli jednak przygotowani na aż 10 ofiar. Co prawda na Twitterze "The Walking Dead" zamieszczono zapowiedź odpowiedzi na Krwawe Gody z "Gry o tron", ale widzowie nie byli przygotowani, że masakra będzie miała miejsce w przedostatnim odcinku 9 sezonu. Kto zginął?

Przywódczynią Szpetaczy jest bezwzględna Alpha, która postanowiła dać nauczkę grupie ocalałych. To właśnie ona była odpowiedzialna na śmierć 10 postaci. Grupy ocalałych postanowiły powołać do życia targowisko, dzięki któremu można było wymienić się towarami i innymi dobrami. Alpha wykorzystała sytuację, porwała bohaterów, zabiła ich a ich głowy nabiła na słupy, symbolizujące terytorium Szeptaczy. Wśród ofiar nie zabrakło postaci mniej ważnych, ale śmierć ponieśli również bohaterowie, którzy byli obecni w serialu od wielu lat. Alpha zabiła Ozzy'ego, Aleca, DJ-a, Frankiego, Tammy, Addy, Rodneya, Enid, Tarę oraz Henry'ego.

"The Walking Dead" sezon 9 - kiedy finał?

Czy to początek większej masakry, którą zobaczymy w ostatnim odcinku 9 sezonu? A może pozostali przy życiu ocalali postanowią się zemścić? Dowiemy się już niedługo. Ostatni odcinek zatytułowany "The Storm" trafi na anteny AMC i FOX już 31 marca 2019 roku. Następnie fanów "The Walking Dead" czeka mała przerwa od serialu. Żywe trupy powrócą w 10. sezonie jesienią 2019 roku.

>>Zobacz też: Powstanie nowy spin-off "The Walking Dead"<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.