01.07.2019 11:57

W nowym odcinku "Fear the Walking Dead" zdradzono, kto porwał Ricka Grimesa

W najnowszym odcinku serialu "Fear the Walking Dead" ujawniono, kto stoi za porwaniem Althei oraz Ricka Grimesa z "The Walking Dead".

Rick Grimes The Walking Dead
foto: kadr z serialu The Walking Dead

Z końcem czerwca 2019 roku na kanale AMC zadebiutował 5. odcinek 5. sezonu "Fear the Walking Dead". W "The End of Everything" zdradzono w końcu, kto stoi za porwaniem jednej z głównych bohaterek spin-offu "The Walking Dead" - Althei (Maggie Grace). Okazuje się, że uprowadzili ją ci sami ludzie, którzy odpowiadają za zniknięcie Ricka Grimesa.

"Fear the Walking Dead" sezon 5 - kto porwał Ricka i Altheę?

Dziennikarka po upadku stadium stanęła na czele grupy ocalałych. Przed apokalipsą zombie była dziennikarką, która jest w posiadaniu nagrań ważnych dla tajemniczej paramilitarnej grupy. Jej członkowie postanowili porwać Al. Kobiecie udało się uciec, by wpaść w gorsze kłopoty - została otoczona przez hordę żywych trupów. Z opresji uratowała ją jej porywaczka. W zamian zażądała kamery Althei. Bohaterka ponownie uciekła i znalazła helikopter, którym starała się wrócić do domu. Niestety w maszynie nie było paliwa, a wywoływanie Morgana i Alicii przez radio skończyło się fiaskiem. Żołnierka dopadła Al, i chciała przejąć taśmę. Kobieta zażądała w zamian odpowiedzi.

Chociaż Isabelle (bo tak nazywała się porywaczka) nie zdążyła powiedzieć zbyt wiele, widzowie mieli okazję, by dowiedzieć się co nieco na temat dziwnej organizacji. Okazuje się, że grupa ma o wiele więcej zasobów niż pozostali ocalali. Przede wszystkim posiadają dostęp do sprzętu wojskowego. Noszą też mundury, które są odporne na ukąszenia zombie, a ich broń została dostosowana do eksterminacji żywych trupów. Są też o wiele lepiej zorganizowani niż jakakolwiek grupa, która przetrwała apokalipsę. Istnieje jasna struktura hierarchiczna i szacunek do przełożonych. Członkowie społeczności dbają też o to, żeby nikt niepowołany nie wykrył ich obecności. Z rozmowy z Isabelle wynikało również, że celem grupy jest zbudowanie nowej, lepszej przyszłości bez wirusa zombie. W odcinku zdradzono również, że kobieta była członkinią tej samej frakcji, która porwała Ricka Grimesa w 9. sezonie "The Walking Dead".

The Walking Dead
The Walking Dead
Przeczytaj także Powstanie 3. serial na podstawie "The Walking Dead". Bohaterkami będą dwie młode kobiety

"The Walking Dead" sezon 10 - kiedy premiera?

Chociaż Andrew Lincoln już raczej nie powróci jako Rick w serialu, zobaczymy go prawdopodobnie w zapowiedzianych filmach, które mają rozgrywać się w uniwersum "The Walking Dead". Nie zmienia to faktu, że w 10. sezonie na pewno poznamy więcej szczegółów dotyczących paramilitarnej organizacji. Premiera została zaplanowana na październik 2019 roku. Odpowiedzi na pytania możemy również uzyskać w pozostałych trzech odcinkach "Fear The Walking Dead". Finał 5. sezonu odbędzie się 21 lipca 2019 roku. W Polsce nowe odcinki można oglądać na kanale FOX.

Zobacz też: 10. sezon "The Walking Dead" oficjalnie potwierdzony przez twórców

Tagi: Seriale The Walking Dead Horror Fear of The Walking Dead zombie