W pierwszym odcinku 9. sezonu „The Walking Dead” złożono hołd Wesowi Cravenowi

Sergiusz Kurczuk
09.10.2018 11:36
W pierwszym odcinku 9. sezonu „The Walking Dead” złożono hołd Wesowi Cravenowi Fot. materiały prasowe

Serial „The Walking Dead” powrócił na ekrany telewizorów. W pierwszym odcinku pojawił się ukłon w stronę jednego z najsłynniejszych twórców horrorów - Wesa Cravena i przy okazji jeden z najstraszniejszych zombie w historii produkcji.

Fani „The Walking Dead” musieli poczekać kilka miesięcy, żeby zobaczyć kontynuację przygód Ricka Grimesa i jego grupy ocaleńców. W końcu 8 października 2018 roku odbyła się premiera pierwszego odcinka 9. sezonu serialu o żywych trupach. Wśród wielu emocjonujących scen nie zabrakło wielu Easter eggów, czytelnych dla wszystkich miłośników horrorów. W jednym z nich twórcy postanowili złożyć hołd jednemu z najsłynniejszych twórców kina grozy - Wesowi Cravenowi

„The Walking Dead” sezon 9 odcinek 1 - Easter egg ze „Śmiertelengo błogosławieństwa”

Bohaterowie serialu zgodnie z zapowiedziami twórców, dotarli do Waszyngtonu. Postanowili poszukać niezbędnych do życia zasobów w opuszczonym muzeum sztuki. To całkiem oryginalny pomysł, bo do tej pory bohaterowie „The Walking Dead” nie mieli okazji odwiedzić tego typu lokacji. Bohaterowie postanowili zapuścić się do piwnicy, gdzie spotkali jednego z najbardziej przerażających zombiaków w historii serialu. Chodzi o żywego trupa, z którego wyłaziły pająki. 

The Walking Dead 9 Fot. foto: materiały prasowe

Miłośnicy kina grozy od razu odkryli, że to nawiązania do jednego z horrorów Wesa Cravena. Chodzi o film „Śmiertele błogosławieństwo” z 1981 roku. W jednej ze scen główna bohaterka ma dość nieprzyjemne doświadczenia z pająkami. 

Reżyser odcinka Greg Nicotero skomentował powstawanie tej sceny w rozmowie z portalem Screen Rant. 

Kiedy planowaliśmy tę scenę, początkowo pomyśleliśmy sobie: „Ok, kilka pająków wyjdzie sobie z oka”. Ale ja stwierdziłem: „Nie, muszą wyjść również z nosa, ust i na koniec powinna pojawić się wielka mama pająk”. Więc są nie tylko małe, bo nagle z ust, co jest bardzo w stylu Wesa Cravena - to mój hołd dla filmu „Śmiertele błogosławieństwo”, tej części, kiedy pająk wychodzi z ust. 

To oczywiście nie pierwszy raz, kiedy twórcy serialu zamieszczają w nim odniesienia do innych horrorów, oddając tym samym cześć wielkim twórcom tego gatunku

Kolejne odcinki „The Walking Dead” będą emitowane co tydzień na stacji AMC. W Polsce 9. sezon serialu jest dostępny na kanale Fox. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.