20.02.2020 09:34

W serialu "Falcon and the Winter Soldier" pojawi się drugi czarnoskóry Kapitan Ameryka. O kogo chodzi?

Do obsady serialu "Falcon and the Winter Soldier" dołączył Carl Lumbly. Fani Marvela mają nadzieję, że aktor zagra pierwszego czarnoskórego Kapitana Amerykę.

Carl Lumbly
foto: ImagePressAgency/face to face/FaceToFace/REPORTER

Już za kilka miesięcy na platformie Disney+ wystartuje pierwszy serial Marvela z gwiazdami filmów w rolach głównych. Chodzi o produkcję "Falcon and the Winter Soldier", w której zobaczymy, jak Sam Wilson radzi sobie jako nowy Kapitan Ameryka. Najnowszy angaż do obsady serialu sugeruje jednak, że Falcon nie będzie jedynym czarnoskórym Capem w produkcji Marvel Studios. Istnieje szansa, że na ekranie zobaczymy również Isaiah Bradleya.

"Falcon and the Winter Soldier" - Carl Lumbly jako pierwszy czarnoskóry Kapitan Ameryka?

Jak podaje Deadline, do obsady nowej produkcji dołączył Carl Lumbly - aktor znany z takich tytułów jak "Doktor Sen" czy seriale z serii Arrowverse. Na razie nie potwierdzono, kogo zagra aktor, ale fani podejrzewają, że chodzi o pierwszego czarnoskórego Kapitana Amerykę.

Falcon and the Winter Soldier
Falcon and the Winter Soldier
Przeczytaj także "Falcon and The Winter Soldier": czy w serialu pojawią się członkowie X-Men? To sugeruje zdjęcie z planu

Pomysł na uczynienie Falcona Kapitanem Ameryką nie jest nowy. Tego typu sytuacja kilka lat wcześniej miała miejsce w komiksach Marvela. Sam Wilson nie był jednak pierwszą czarnoskórą osobą, która dzierżyła miano i tarcze wielkiego bohatera. W pierwszym numerze "Truth: Red, White & Black" z 2003 roku zadebiutował bowiem Isaiah Bradley. Wojsko amerykańskie miało nadzieję, że Steve Rogers nie będzie jedynym superżołnierzem, więc postanowiło kontynuować Projekt Rebirth. Z tego powodu 300 afroamerykańskich rekrutów poddano eksperymentowi wbrew ich woli.

Young Avengers Presents #1

Finalnie przeżył tylko kilku żołnierzy, w tym Isaiah Bradley, którzy zostali przydzieleni do specjalnej jednostki militarnej, która brała udział w wielu samobójczych misjach. Podczas jednej z nich, Bradley ukradł kostium Kapitana Ameryki, stając się pierwszym czarnoskórym obywatelem USA, który go przywdział. Potem został za ten czyn skazany przez sąd wojskowy i spędził lata w więzieniu. W świadomości czarnoskórych mieszkańców Stanów Zjednoczonych był jednak wielkim bohaterem, mimo że oficjalna historia o nim milczała i nie honorowała jego zasług. Bradley jest  dziadkiem Elijah Bradleya - członka Young Avengers, który poszedł w ślady dziadka i został herosem znanym jako Patriot.

W filmie „Black Panther” miał pojawić się czarnoskóry Kapitan Ameryka
W filmie „Black Panther” miał pojawić się czarnoskóry Kapitan Ameryka
Przeczytaj także W filmie „Black Panther” miał pojawić się czarnoskóry Kapitan Ameryka

"Falcon and the Winter Soldier" - kiedy premiera?

W nadchodzącej produkcji pojawi się kilka wątków z filmów MCU, ale nie zabraknie też nowych rozwiązań fabularnych. Za serial odpowiada Kari Skogland. W rolach głównych oprócz  Anthony'ego Mackiego iSebastiana Stana zobaczymy Emily VanCamp, oraz Daniela Brühla. Na razie nie zdradzono daty premiery "Falcon and the Winter Soldier". Wiadomo jedynie, że serial zadebiutuje w sierpniu 2020 roku na platformie Disney+.

Daredevil
Daredevil
Przeczytaj także "She-Hulk" - czy nowy serial Marvela przywróci Daredevila do MCU?

Zobacz też: "Falcon and the Winter Soldier" - w serialu Marvela zadebiutuje czarnoskóry Bucky?

Tagi: Seriale Kapitan Ameryka Marvel Disney Plus