23.07.2018 14:07

W serialu „Supergirl” pojawi się pierwsza transseksualna superbohaterka

W 4. sezonie serialu „Supergirl” zadebiutuje Dreamer, którą zagra transseksualna aktorka Nicole Maines. Jej postać będzie pierwszą transseksualna superbohaterką. 

Supergirl
foto: materiały promocyjne

Podczas San Diego Comic Con 2018 odbył się panel poświęcony serialom stacji CW. Zaprezentowano kolejne produkcje oparte na komiksach DC, które rozgrywają się w świecie Arrowverse, między innymi kolejne sezony seriali „Arrow”, „The Flash”, „Black Lightning”, czy „Supergirl”. W 4. serii przygód kuzynki Supermana pojawi się kilka nowych postaci. Wśród nich jest tajemnicza Nia Nal znana również jako Dreamer, w którą wcieli się transgenderowa aktorka Nicole Maines. Jej bohaterka również będzie transseksualna. 

Nicole Maines

„Supergirl” sezon 4. - kim jest transseksualna Nia Nal?

Nicole Maines od lat jest aktywistką, która walczy o prawa osób transseksualnych. Aktorka pojawiła się na panelu poświęconym „Supergirl” i zdradziła kilka informacji dotyczących bohaterki. 

"

Wygląda na to, że mamy trans-superbohaterkę, która będzie autorytetem dla trans-dzieciaków. "

Maines wypowiedział się na temat swojej roli w rozmowie z Variety. 

"

Chcę, żeby fani pozbyli się wszelkich konstruktów myślowych na temat osób transseksualnych. Możemy być każdym, możemy być, kim chcemy, możemy być superbohaterami - ponieważ na wiele sposobów nimi jesteśmy. Mieliśmy reprezentację w telewizji, ale to nie była odpowiednia reprezentacja.  "

W komiksach DC istnieje postać, która nazywa się podobnie do serialowej bohaterki. Chodzi o Nural Nal znanej lepiej jako Dream Girl. Nural Nal nie jest jednak transseksualna. Według twórców „Supergirl” Nia Nal jest młodą transgenderową kobietą, z wielką chęcią pomagania innym. 4. sezon serialu zadebiutuje w październiku 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Superman Arrow